Reklama

O Owsiaku cicho sza, a wszystko będzie dobrze!

01/02/2023 06:53

Jurek Owsiak nie miał racji. Po co gardłował, po co apelował o relację z 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we wszystkich gazetach, stacjach radiowych, telewizyjnych, portalach internetowych, skoro było wiadomo, że tak nie będzie.

– Informujcie bez względu na swoje sympatie i antypatie polityczne – przekonywał dziennikarzy mediów publicznych Owsiak. Może wierzył w skuteczność swojego apelu. A może liczył na przekorność rodaków.

Nie przeliczył się. Padł kolejny rekord hojności. Na dzisiaj (31.01) wynosi on 154 mln 606 tys. 764 zł! Nasz region, czyli powiaty przemyski, jarosławski, przeworski, lubaczowski, także pobił rekordy wszędzie tam, gdzie zorganizowane były sztaby Orkiestry. Łącznie zebraliśmy: 554 tys. 277 zł 87 gr! Gratulacje!

W tym roku kwestowano pod hasłem: „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”.

Z liczbami się nie dyskutuje. Liczby to najlepszy, niepodważalny miernik skuteczności Wielkiej Orkiestry, jej niesłabnącej aktualności i – co może najistotniejsze – akceptacji społecznej.

Bo Orkiestra to nie tylko Jurek Owsiak, a tysiące wolontariuszy w całej Polsce i za granicą. Wspólnota ludzi bezinteresownie pomagających, włączających się w pracę lokalnych sztabów. Bez nich nawet najbardziej oryginalne, porywające pomysły Owsiaka nie miałyby szans.

Narzekamy na marazm młodych osób. Martwimy się ich wyobcowaniem i samotnością w wirtualnej przestrzeni. Zamiast koncentrować się na tym, co nas dzieli, zastanówmy się bez uprzedzeń nad fenomenem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To jedno z nielicznych wydarzeń, które zadaje kłam pesymistycznemu obrazowi młodego pokolenia.

Zakładam z dużą dozą prawdopodobieństwa: wielu wolontariuszy włączyło się rok temu w zryw pomocowy po wybuchu wojny w Ukrainie. Może z naszą gotowością niesienia pomocy nie jest tak źle?

Reklama

Przeciwnicy Owsiaka zarzucają mu, między innymi, akcyjność Orkiestry. Po pierwsze to już 31. finał, więc działanie bardzo konsekwentne. Po drugie, tylko ci, którzy prowadzą działania charytatywne na dużą skalę, wiedzą: codzienna, mrówcza praca zaczyna się natychmiast po zbiórce i medialnym show. Trwa do kolejnego finału.

Jeżeli ktoś nie wierzy, najlepiej spróbować samemu.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    jerzy811_496 2023-02-01 11:28:44

      "   Bo Orkiestra to nie tylko Jurek Owsiak, a tysiące wolontariuszy w całej Polsce i za granicą. Wspólnota ludzi bezinteresownie pomagających   " z naciskiem  na BEZINTERESOWNIE.Panu Owsiakowi gratuluję sprawności i życzę dalszych  " sukcesów"  .Żyjemy od 1990 roku w totalnie chorym państwie  i obowiązkiem  mediów jest  wskazywanie społeczeństwu  objawów tej choroby oraz metod  wyjścia.  Co nie oznacza ze przed 1990 rokiem mieliśmy zdrowe państwo.  

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    jerzy811_496 2023-02-01 13:29:40

    dodam tylko ze nie jestem odosobniony w swej ocenie, to tylko jeden z wielu przykładów    https://wydarzenia.interia.pl/felietony/swietlik/news-mozna-krytykowac-owsiaka-i-doceniac-wosp,nId,6570598

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama