Przeworscy społecznicy dokonują wyborów i poprawiając miejską przestrzeń, wcielają w życie potrzeby lokalnej społeczności. To właśnie mieszkańcy zdecydowali, że niezbędny jest nowy parking.
Niemal 3 tysiące głosów poparcia uzyskała społeczna inicjatywa przebudowy parkingu i placu wejściowego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Przeworsku. Dzięki temu projekt wpisano do Budżetu Obywatelskiego Miasta Przeworska na rok 2020. Mimo pandemii do prac przystąpiono już w kwietniu i zadanie zostało wykonane.
Zakres robót obejmował prace rozbiórkowe i ziemne. Przeprowadzono regulację istniejących studni kanalizacyjnych, wykonano podbudowy z kruszywa oraz nawierzchnię z kostki betonowej. Nowy parking ma 340 m kw. powierzchni i jest otoczony 100 m krawężnika. Dziedziniec szkoły zajmuje natomiast 230 m kw., a jego ramy wyznacza 100 m krawężnika. Z budżetu obywatelskiego na ten cel przeznaczono 93 579,08 zł brutto.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze