Reklama

Od 15 maja bez masek na świeżym powietrzu. Rząd łagodzi obostrzenia

Właśnie odbyłą się konferencja prasowa Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. W maju zaczną obowiązywać łagodniejsze zasady bezpieczeństwa – jeśli utrzyma się niski wskaźnik zakażeń.

OD 1 MAJA

Jednolite zasady bezpieczeństwa w całym kraju – otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne


Sport – 
uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu:

limit – max. 50 osób


Sport 
 uprawianie sportu w krytych obiektach sportowych oraz na basenach:

dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży max. 50 proc. obłożenia obiektu



OD 4 MAJA

Kultura – otwarte galerie sztuki i muzea:

limit 1 osoby na 15 m2 działalność w ścisłym reżimie sanitarnym


Handel
 – otwarte sklepy budowlane, meblowe, galerie handlowe

limit 1 osoby na 15 m2 działalność w ścisłym reżimie sanitarnym


Kult religijny – 
nabożeństwa z limitem osób:

limit 1 osoby na 15 m2 w świątyniach rekomendacja odprawiania ceremonii na świeżym powietrzu


Edukacja
 – szkoły podstawowe:

nauka stacjonarna dla klas 1-3 szkoły podstawowej ścisły reżim sanitarny – m.in. wietrzenie sal podczas przerw oraz dezynfekcja placówek w weekendy



OD 8 MAJA

Hotele – otwarte dla gości:

max 50 proc. obłożenia obiektu zamknięte restauracje oraz strefa welness&spa



OD 15 MAJA

Noszenie maseczek na świeżym powietrzu – zniesienie obowiązku:

Reklama
Jeżeli wskaźnik zakażeń na 100 tys. osób spadnie poniżej 15 – możliwe będzie zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Bez zmian pozostanie obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych.


Gastronomia zewnętrzna 
(na świeżym powietrzu) – otwarte ogródki restauracyjne:

działalność w ścisłym reżimie sanitarnym – m.in. zachowany bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik


Kultura – 
otwarte kina i teatry na świeżym powietrzu:

max 50 proc. obłożenia działalność w ścisłym reżimie sanitarnym


Imprezy okolicznościowe na zewnątrz 
 możliwość zorganizowania m.in. wesela i komunii:

limit do 25 osób w ścisłym reżimie sanitarnym – m.in. zachowany bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik (regulacje takie same jak w przypadku gastronomii zewnętrznej)


Edukacja – szkoły podstawowe i średnie:

nauka hybrydowa dla klas 4-8 szkół podstawowych nauka hybrydowa dla klas 1-4 szkół średnich ścisły reżim sanitarny: wietrzenie sal podczas przerw, dezynfekcja placówek w weekendy


Sport 
 uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu:

max 25 proc. publiczności



OD 29 MAJA

Gastronomia wewnętrzna – otwarte restauracje:

max obłożenie 50 proc. lokalu działalność w ścisłym reżimie sanitarnym – zachowany bezpieczny dystans między stolikami, limit osób na stolik


Imprezy okolicznościowe wewnątrz
 – możliwość zorganizowania m.in. wesela i komunii:

limit do 50 osób w ścisłym reżimie sanitarnym – m.in. zachowany bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik (regulacje takie same jak w przypadku gastronomii wewnętrznej)


Kultura 
– otwarte kina i teatry

max obłożenie 50 proc. placówki działalność w ścisłym reżimie sanitarnym


Sport 
– uprawianie sportu na krytych obiektach sportowych i basenach:

Reklama
obiekty dostępne dla wszystkich max obłożenie do 50 proc. (z widownią)


Sport
 – uprawianie sportu na siłowniach, w klubach fitness, solaria:

limit 1 osoby na 15m2 działalność w ścisłym reżimie sanitarnym


Edukacja
 – szkoły podstawowe i średnie:

nauka stacjonarna dla wszystkich uczniów ścisły reżim sanitarny: wietrzenie sal podczas przerw, dezynfekcja placówek w weekendy
san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Covid2021 - niezalogowany 2021-04-28 11:21:05

    No debilizm.... Noszenie maseczek na zewnątrz... 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Jj - niezalogowany 2021-04-28 18:25:09

    Jaki "ludzk"rezim 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Pll - niezalogowany 2021-04-30 21:53:11

    Kłamcy i zbrodniarze!! Chcą przepchać głosowanie nad unijnym zadłużeniu! Na sprzedaniu Polski!!!Będziemy je... bać za miskę ryżu jak to powiedział morawiecki!!Kiedyś rządzili nami komuniści spod sierpa i młota teraz powiewa niebieska szmata z gwiazdkami

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama