Właśnie odbyłą się konferencja prasowa Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. W maju zaczną obowiązywać łagodniejsze zasady bezpieczeństwa – jeśli utrzyma się niski wskaźnik zakażeń.
OD 1 MAJA
Jednolite zasady bezpieczeństwa w całym kraju – otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne
Sport – uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu:
Sport – uprawianie sportu w krytych obiektach sportowych oraz na basenach:
OD 4 MAJA
Kultura – otwarte galerie sztuki i muzea:
limit 1 osoby na 15 m2 działalność w ścisłym reżimie sanitarnym
Handel – otwarte sklepy budowlane, meblowe, galerie handlowe
Kult religijny – nabożeństwa z limitem osób:
Edukacja – szkoły podstawowe:
OD 8 MAJA
Hotele – otwarte dla gości:
max 50 proc. obłożenia obiektu zamknięte restauracje oraz strefa welness&spa
OD 15 MAJA
Noszenie maseczek na świeżym powietrzu – zniesienie obowiązku:
Gastronomia zewnętrzna (na świeżym powietrzu) – otwarte ogródki restauracyjne:
Kultura – otwarte kina i teatry na świeżym powietrzu:
Imprezy okolicznościowe na zewnątrz – możliwość zorganizowania m.in. wesela i komunii:
Edukacja – szkoły podstawowe i średnie:
Sport – uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu:
OD 29 MAJA
Gastronomia wewnętrzna – otwarte restauracje:
max obłożenie 50 proc. lokalu działalność w ścisłym reżimie sanitarnym – zachowany bezpieczny dystans między stolikami, limit osób na stolik
Imprezy okolicznościowe wewnątrz – możliwość zorganizowania m.in. wesela i komunii:
Kultura – otwarte kina i teatry
Sport – uprawianie sportu na krytych obiektach sportowych i basenach:
Sport – uprawianie sportu na siłowniach, w klubach fitness, solaria:
Edukacja – szkoły podstawowe i średnie:
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.No debilizm.... Noszenie maseczek na zewnątrz...
Kłamcy i zbrodniarze!! Chcą przepchać głosowanie nad unijnym zadłużeniu! Na sprzedaniu Polski!!!Będziemy je... bać za miskę ryżu jak to powiedział morawiecki!!Kiedyś rządzili nami komuniści spod sierpa i młota teraz powiewa niebieska szmata z gwiazdkami
Od 15 maja radość https://www.youtube.com/watch?v=2xE3G2Q9khw&list=TLPQMzAwNDIwMjElrLg3HarGyQ&index=1&ab_channel=danielus99
Stachu ten stary dobry hit odzwierciedla wolność i zrzucenie kagańca zwycięstwo nad pandemią
No debilizm.... Noszenie maseczek na zewnątrz...
Jaki "ludzk"rezim
Kłamcy i zbrodniarze!! Chcą przepchać głosowanie nad unijnym zadłużeniu! Na sprzedaniu Polski!!!Będziemy je... bać za miskę ryżu jak to powiedział morawiecki!!Kiedyś rządzili nami komuniści spod sierpa i młota teraz powiewa niebieska szmata z gwiazdkami