Reklama

Od 5 lat walczy o... usunięcie słupa

– Buta, arogancja, brak odpowiedzialności właściciela słupa, czyli zamojskiego oddziału spółki PGE Dystrybucja doprowadziły do tego, że powiadomiłem prokuraturę w Lubaczowie. Ta odmówiła wszczęcia postępowania, więc sprawę skierowałem do sądu – tłumaczy mieszkaniec Kobylnicy Ruskiej w gminie Wielkie Oczy Artur Kaczor.

Artur Kaczor właścicielem posesji, na której stoi feralny słup, jest od 2008 r. Już wówczas stan techniczny jednego z elementów linii napowietrznej średniego napięcia budził ogromne wątpliwości. – Od 2009 roku prowadzę w tej sprawie korespondencję z PGE. Firma odpowiadała mi po pół roku albokilku miesiącach, ale lakonicznie i lekceważąco. Kiedy składałem skargę na długi okres oczekiwania na odpowiedź, stwierdzili, że ich nie obowiązuje kodeks postępowania administracyjnego i żadne urzędowe terminy ich nie dotyczą[paywall]. Mam konie, które codziennie wypuszczam na tę działkę, a słup grozi zawaleniem i porażeniem zwierząt – wyjaśnia.


– Do zniszczenia doszło u samej podstawy słupa, więc tylko patrzeć, jak prędzej czy później runie – uważa pan Artur.

Dodaje, że to nie jedyna taka sytuacja na terenie gminy Wielkie Oczy. – Kilka miesięcy temu mieszkańcy Budzynia skarżyli się, że pracownicy energetyki wyłudzili od nich podpisy pod zgodą na wejście na ich posesję w celu przeprowadzenia prac związanych z przesyłem energii. Energetyka nie posiada żadnych aktów prawnych, które pozwalałyby na korzystanie z posesji mieszkańców i dlatego podstępem próbowali zdobyć takie zgody. W większości byli to starsi ludzie, którzy dali się zastraszyć. Zadzwoniłem do dyrektora oddziału w Zamościu, który zaprzeczył, że wie o takich procederach. Jednak kiedy powiedziałem mu, że rozważam powiadomienie prokuratury, za kilka dni pracownicy zwrócili wspomnianym mieszkańcom podpisane dokumenty– twierdzi pan Artur.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    śmiech - niezalogowany 2015-08-21 10:56:43

    Strasznie krzywe słupy stoją w Kobylnicy ale po wstępnej analizie widać, że i horyzont idzie również za słupem. Czyżby autor zdjęcia był pod wpływem... uroku drugiego planu ???

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama