Reklama

Oddaj krew w mobilnym punkcie poboru


We wtorek, 2 grudnia, będzie okazja do podzielenia się cząstką siebie. Na jarosławski Rynek zawita krwiobus. Będzie to ostatnia akcja poboru krwi w tym roku.


Akcje poboru krwi odbywają się w Jarosławiu regularnie, a najbliższa wizyta zaplanowana jest na 2 grudnia (wtorek).  Zasoby Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie będzie można wesprzeć, stawiając się na donację w  godzinach 9 – 12. Jarosławski ratusz serdecznie zachęca do wsparcia cennej inicjatywy będącej najprostszą formą dobroczynności.

Dawcami mogą być osoby w wieku 18 – 65 lat. Ważny jest stan zdrowia – potencjalny krwiodawca w dniu donacji powinien być w dobrej formie – nawodniony i wypoczęty.  Należy też pamiętać, że przeszkodą mogą być objawy przeziębienia bądź innych chorób. Ważne też, by przed oddaniem krwi zjeść lekki posiłek.

Reklama

Koniecznym warunkiem udziału w akcji jest posiadanie przy sobie dokumentu tożsamości ze zdjęciem i podanie numeru PESEL.

 

 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 28/11/2025 18:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama