We wtorek, 2 grudnia, będzie okazja do podzielenia się cząstką siebie. Na jarosławski Rynek zawita krwiobus. Będzie to ostatnia akcja poboru krwi w tym roku.
Akcje poboru krwi odbywają się w Jarosławiu regularnie, a najbliższa wizyta zaplanowana jest na 2 grudnia (wtorek). Zasoby Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie będzie można wesprzeć, stawiając się na donację w godzinach 9 – 12. Jarosławski ratusz serdecznie zachęca do wsparcia cennej inicjatywy będącej najprostszą formą dobroczynności.
Dawcami mogą być osoby w wieku 18 – 65 lat. Ważny jest stan zdrowia – potencjalny krwiodawca w dniu donacji powinien być w dobrej formie – nawodniony i wypoczęty. Należy też pamiętać, że przeszkodą mogą być objawy przeziębienia bądź innych chorób. Ważne też, by przed oddaniem krwi zjeść lekki posiłek.
Koniecznym warunkiem udziału w akcji jest posiadanie przy sobie dokumentu tożsamości ze zdjęciem i podanie numeru PESEL.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Dopisać: przyjmiemy tylko 50 osób.