Reklama

Oddziały paszportowe pracują dłużej

24/05/2016 09:27

Oddziały paszportowe Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego wydłużają czas pracy w okresie, w którym wpływa najwięcej wniosków. Od 10 maja br. w Rzeszowie, Krośnie, Przemyślu i Tarnobrzegu we wtorki będzie można składać wnioski paszportowe i odbierać dokumenty do godziny 17.30.

We wtorki biura będą czynne od godz. 8 do 17.30, w pozostałe dni od godz. 7.30 do 15.30. Oddziały będą[paywall] pracować dłużej od 10 maja do 30 sierpnia br. Wydłużone godziny pracy oddziałów paszportowych PUW usprawnią i ułatwią załatwienie spraw paszportowych. Obecnie czas oczekiwania na wydanie paszportu wynosi od 10 dni do 3 tygodni. Niemniej jednak w okresie, w którym wpływa najwięcej wniosków,  może się on wydłużyć.

 W 2015 r. do wojewody podkarpackiego złożonych zostało prawie 62 tysiące wniosków paszportowych. Tylko od maja do sierpnia wpłynęło ich 26 tysięcy. Rekordowym dniem ubiegłego roku był 5 czerwca. W dzień po święcie Bożego Ciała do oddziałów paszportowych w naszym regionie wpłynęło aż 600 wniosków.


del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    nbvcxz - niezalogowany 2016-05-24 17:46:36

    dniu 18.05.2016 w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej odbyło się spotkanie z kombatantem Brygady Świętokrzyskiej NSZ por. Henrykiem Atemborskim ps. „Pancerny” i z Karolem Wołkiem prezesem Związku Żołnierzy NSZ. Podczas spotkania kombatant opowiadał o swoich doświadczeniach z czasów wojny oraz o Brygadzie Świętokrzyskiej, do której wstąpił mając szesnaście lat. Następnie prezes związku NSZ opowiedział o charakterze organizacji, historii powstania i inicjatywach tworzonych przez nią.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama