W odpowiedzi na sygnał czytelnika, opublikowany w poprzednim numerze ŻP, dotyczący braku przyjścia dla pieszych na ulicy Mariackiej – w pobliżu skrzyżowania z Mickiewicza, Zarząd Dróg Miejskich poinformował:
„W ciągu ulicy Mickiewicza, w obrębie skrzyżowania z ulicą Mariacką, zlokalizowane jest przejście sugerowane. (..) Jest to nieoznakowane, dostosowane technicznie miejsce umożliwiające przekraczanie jezdni, drogi dla rowerów lub torowiska przez pieszych. Z uwagi na istniejące zagospodarowanie terenu, szerokości istniejących chodników oraz wymagania techniczne nie było możliwości wykonania przejścia dla pieszych”. Dyrektor wspomnianej instytucji Jacek Cielecki odniósł się też do drugiej poruszonej kwestii, dotyczącej ścieżki rowerowej, rozpoczynającej się w obrębie skrzyżowania z ulicą Mariacką i biegnącej w kierunku centrum miasta, wyjaśniając, że „inwestycja została zrealizowana zgodnie z zakresem robót przewidzianych do wykonania w ramach przebudowy odcinka ul. Mickiewicza w Przemyślu”.
Reklama
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze