Podczas dzisiejszej, 21.11, konferencji premier Mateusz Morawiecki był pytany o to, czy rząd planuje wprowadzenie ograniczeń w przemieszczaniu się podczas Bożego Narodzenia.
Premier odparł: – Redukcja kontaktów społecznych w okresie świąt Bożego Narodzenia jest tematem fundamentalnie ważnym dla dalszego przebiegu epidemii, dlatego pracujemy również nad takimi możliwościami prawnymi, które ograniczą możliwości przemieszczania się. Najlepiej nie zamawiać żadnych wyjazdów, żadnych atrakcji turystycznych ani w Austrii, Włoszech, Szwajcarii, ani również w Polsce.
Premier zaznaczył, że obecnie rząd zapewnia wsparcie branżom "najbardziej turbowanym przez 2 falę koronawirusa", czyli – jak wymienił – turystycznej, hotelarskiej czy gastronomicznej.
– Wszystkich Polaków musimy poprosić dziś, by nie planowali wyjazdów, dużych spotkań rodzinnych, bo wtedy właśnie dochodzi do mieszania się pomiędzy sobą ludzi i zwiększenia prawdopodobieństwa transmisji wirusa – podkreślił premier.
Z kolei dla Onetu rzecznik rządu Piotr Müller powiedział, że już teraz trzeba się przygotować na obostrzenia dla przyjeżdżających na święta zza granicy, ponieważ w planach jest wprowadzenie obowiązkowej kwarantanny.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Powtórka. z wiosny święta poza rodzinne w zamknięciu jak w ZK a tu nagle odmrażanie gospodarki i niedzielę handlowe tylko po co jak te decyzje podejmowane są bardziej chore od Covida
To jest tak z tymi poluzowania mi najpierw każą nam się najeść a potem ostro zacisnąć pasa co z powoduje ostry ból brzucha tak można to odebrać
Nie narzekajcie, przy następnych wyborach rzucą wam kolejne srebrniki, za które się sprzedacie i będziecie wniebowzięci.
Wypuszczamy zwierzynę niech się trochę po pasie a potem za gonić do zagrody rządzący są pasterzem twoim niczego ci nie braknie pozwalają chodzić po sklepach i galeriach
Muszą powrócić do zagrody nie dla nich świąteczne przygody tylko dla elity ich ból jest mniejszy jak twój
Zamiast utrzymać rygor, czy już dać ten lockdown od razu, to oni sobie na grudzień poluzują, pozarażajcie się, w święta zamkniemy, na święta zwalimy i tak do wakacji będziemy się z tym pieprzyć...
Historia koło zatacza jak 40 lat temu władze bawiły się narodem tak jest podobnie dzisiaj są zakazy i nakazy po prostu przeżyj to sam jak śpiewał kiedyś zespół LOMBARD https://www.youtube.com/watch?v=G7OgVpWQs5s&ab_channel=LOMBARD
jak zachorujesz to wtedy umieraj sama w lesie...
Ich nie ma co sądzić - ich trzeba leczyć
Nie jestem bohaterka i. poprostu chce zyc.Bo zycie jest bezcenne i piekne.Najbardziej martwi mnie, ze duzo jeszcze na ten temat nie wiemy.
Proponuję zrobić wigilię na mikołaja bo ma prawdziwe święta nią już co liczyć albo ma trzech króli z greko katolikami i prawosławnymi po 28 grudnia ma być podział na strefy i sylwester tłumny
Ty się POlityką nie zajmuj tylko dziećmi i chłopu obiad gotuj
Powtórka. z wiosny święta poza rodzinne w zamknięciu jak w ZK a tu nagle odmrażanie gospodarki i niedzielę handlowe tylko po co jak te decyzje podejmowane są bardziej chore od Covida
To jest tak z tymi poluzowania mi najpierw każą nam się najeść a potem ostro zacisnąć pasa co z powoduje ostry ból brzucha tak można to odebrać
Nie narzekajcie, przy następnych wyborach rzucą wam kolejne srebrniki, za które się sprzedacie i będziecie wniebowzięci.