Szóste zwycięstwo w ósmym meczu na parkietach 1 Polskiej Ligi Futsalu odniosła ekipa Eurobusu Przemyśl. Tym razem podopieczni Roberta Kurosza – po znakomitej II połowie – pokonali na parkiecie hali POSiR niezwykle doświadczoną ekipę Górnika Polkowice.
Przemyślanie idą jak burza. Nie mają żadnych kompleksów, choć są beniaminkiem. Nie mają żadnych ciągotek do kunktatorstwa, destrukcji, kalkulowania. Ich gra cieszy, czerpią z niej garściami, a parkiet im to wynagradza. Grają niezwykle efektownie i efektywnie. Potwierdzili to w spotkaniu ze Ślązakami.
Doświadczona ekipa Górnika Polkowice zajmowała przed tym spotkaniem 4. miejsce w tabeli, tuż za Eurobusem z dorobkiem 12 punktów w 7 meczach. Cztery mecze wygrali, trzy przegrali. To zespół bardzo dobrze radzący sobie na wyjazdach, gdzie triumfowali aż trzy razy. To był sygnał ostrzegawczy dla ekipy R. Kurosza, że trzeba uważać..
Przemyślanie nic nie stracili ze swoich atutów. Znowu postanowili hołdować bezkompromisowemu futsalowi, okraszonemu efektownymi akcjami i całą feerią bramek. Ale nim do tego doszło, pierwsze 20 minut było równe. Goście dwukrotnie obejmowali prowadzenie, a wynik po I części ustalił pięknym uderzeniem w pierwszej piłki Mateusz Wanat.
Zaraz na początku II odsłony przyjezdni wyszli na prowadzenie po raz trzeci w tym pojedynku. I ostatni. Im dalej w las, tym zaczęło im wyrastać więcej drzew. Nie dali rady utrzymać na wodzy fantazji Eurobusu. Nie potrafili przeciwstawić się zabójczo skutecznym akcjom i szybkiej wymianie piłki przez graczy beniaminka. Sygnał do ataku dał kapitalnym, skutecznym strzałem z niemal połowy placu gry Damian Demski, a na prowadzenie wyprowadził Hryhorij Zanko. Goście ryzykowali, grając lotnym bramkarzem i zostali za to jeszcze dwukrotnie ukarani. To był koncert rozważnej i piekielnie skutecznej gry Eurobusu.
Polkowiczanom także należą się brawa, bo zawiesili beniaminkowi wysoko poprzeczkę, reżyserując wspólnie znakomite widowisko, które oklaskiwała ponad 400-osobowa widownia. Po tej wygranej Eurobus wspólnie z FC 2016 Siemianowice Śląskie i Sośnicą Gliwice stworzył „trójcę” w samym czubie tabeli, którą będzie bardzo ciężko prześcignąć. Niebawem przemyślan czekają batalie w wspomnianymi ekipami. Z pewnością będzie się działo!
Eurobus Przemyśl – Górnik Polkowice 9:6 (3:3)
Bramki: Hryhorij Zanko 4, Mateusz Wanat 2, Arkadiusz Gil, Damian Demski, samobójcza.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze