Reklama

Opowiedzieli przedszkolakom o stanie wojennym [ZDJĘCIA]

W 36. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, 13 grudnia br., dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Przemyślu wzięły udział w niezwykłej lekcji historii.

Wyjątkową lekcję poprowadzili członkowie Przemyskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „X D.O.K.” Andrzej Kawecki i Andrzej Strycharski, którzy po raz kolejny przybyli do przedszkola na zaproszenie nauczycielki wspomnianej placówki Doroty Tomaszewskiej.

– Tym razem panowie wcielili się w role milicjantów z okresu Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się wielu interesujących rzeczy na temat tamtego trudnego dla naszego narodu czasu. W dostosowany do wieku słuchaczy sposób nasi goście opowiedzieli im, co to jest komunizm i dlaczego Polacy musieli z nim walczyć. Powiedzieli, czym była wówczas „Solidarność” i jaką rolę odegrała w upadku komunizmu i wreszcie, czym był stan wojenny. To była bardzo pouczająca godzina lekcyjna. Podobnych chcemy organizować jak najwięcej – zapewniła D. Tomaszewska.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kasander - niezalogowany 2017-12-25 13:59:32

    To jest skandal! Dzieciom w wieku przedszkolnym to się bajki opowiada a nie "odstawia wojnę" bo i tak nie zrozumieją po co i co to był stan wojenny.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    dd - niezalogowany 2017-12-25 14:58:49

    Dla mnie to coś niemożliwego!dzieciom, w przedszkolu?przebieranie w mundury MO to jest nauka?dokąd zmierzamy?nastepna lekcja to katastrofa smoleńska?Dyrekci gratuluję pomysłu!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Ja - niezalogowany 2017-12-25 17:43:23

    Dobra zmiana. Żałosne. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości