Mieszkańcy ziemi przeworskiej także przyłączyli się do WOŚP. Sztaby sformowały się w Przeworsku i Sieniawie, zbierano jednak także w Kańczudze i Gaci. Dane, które mieliśmy w momencie zamknięcia numeru ŻP wskazywały, że w powiecie zebrano prawie 91 tys. zł.
Tradycyjnie najbardziej intensywnie było w Przeworsku. Od rana wolontariusze[paywall] kwestowali na ulicach, a przez cały niemal dzień na rzecz orkiestry można było także popływać na basenie. W tutejszym MOK natomiast od wczesnego popołudnia do wieczora tańczono, muzykowano, śpiewano. Zaprezentowały się grupy wokalne i taneczne działające przy ośrodku kultury, swoich reprezentantów przysłały przeworskie szkoły muzyczne, zagrały też zespoły Ślad i Audioties. W przerwach licytowano przedmioty przekazane na rzecz orkiestry, gadżety WOŚP, ale i dzieła sztuki. W Kańczudze natomiast odbył się turniej piłkarski, trenowano zumbę, a w GOK występowały przedszkolaki, zagrał Orkiestrowy Band z Sieteszy oraz uczniowie tutejszej szkoły muzycznej, rozdano także nagrody w konkursie „Szopka betlejemska”. Z kolei w Sieniawie, oprócz prowadzenia ulicznej kwesty, w tamtejszym „Sokole” tańczono, śpiewano kolędy, licytowano przekazane na rzecz Orkiestry przedmioty. WOŚP zagrała też w Gaci. Tu prezentowały się przede wszystkim dzieciaki, a finałem zbiórki było światełko do nieba. Na całej przworszczyźnie zebrano w sumie nieco ponad 91 tys. W Przeworsku do puszek trafiło 42 691,91 zł, w Gaci 9 494,48 zł, w Kańczudze 23 440,72 zł, 100 USD i 2 euro (razem z przelewami). Sztab w Sieniawie zebrał natomiast 15 628,56 zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A ten słoik znalazł się już czy nie ?!?YOUTUBE.COM - JUREK OWSIAK: GDZIE MAM TEN SŁOIK...
Co tam taka impreza, tutaj mieli powody do rozpalenia …. niekoniecznie serca podczas finału WOSP- https://twitter.com/i/status/1217724248611008512 Słowem świat się przewraca do góry nogami.
A ten słoik znalazł się już czy nie ?!?YOUTUBE.COM - JUREK OWSIAK: GDZIE MAM TEN SŁOIK...
Co tam taka impreza, tutaj mieli powody do rozpalenia …. niekoniecznie serca podczas finału WOSP- https://twitter.com/i/status/1217724248611008512 Słowem świat się przewraca do góry nogami.