Reklama

„Orzeł” wylądował. Strażacy z Sieniawy z nowym wozem

Ford ranger z napędem na cztery koła, zespoloną kabiną pięcioosobową, wyposażony w wyciągarkę elektryczną, radiostację i specjalne oświetlenie, wprost z fabryki pojechał do sieniawskich strażaków ochotników.

OSP „Orzeł” dzięki temu ma jeszcze skuteczniej prowadzić działania ratownicze. Jak podaje urząd gminy, wóz ma służyć m.in.: prowadzeniu działań poszukiwawczych, ratownictwu drogowemu, transportowi sprzętu w trakcie prowadzenia działań powodziowych, transportowi ludzi z zagrożonego terenu oraz wyjazdom druhów na szkolenia.

Zakup został[paywall] sfinansowany ze środków budżetu samorządu miasta i gminy Sieniawa i wyniósł 238 tys. zł.

„Nie ma nic ważniejszego niż bezpieczeństwo mieszkańców” – podkreśla burmistrz Adam Woś.  „O tym, jak ważne jest dobre wyposażenie lokalnych jednostek OSP, przekonujemy się za każdym razem, gdy zawyje strażacka syrena. Cieszę się i jestem spokojny, że mają czym pojechać, mają sprzęt, odzież specjalistyczną. Tak pomagamy sobie i ułatwiamy pracę naszym strażakom, którzy darzeni są ogromnym zaufaniem społecznym” – dodaje.


MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama