1 i 2 października br. IV-ligowe ekipy z Podkarpacia rozegrały 11. kolejkę spotkań. Doszło w niej do dwóch derbowych pojedynków.
Kiedy po 20 minutach gry Orzeł prowadził z liderem z Wólki Pełkińskiej 2:0, zapowiadało się na sensację, jednak ostatecznie mecz zakończył się polubownie, co z pewnością jest sukcesem ekipy z Przeworska. Mecz zakończył się remisem 2:2 (2:2). Bramki dla Orła strzelili Konrad Stępień (9. – karny) i Piotr Boratyn (21. min), dla Wólczanki zaś Krystian Wrona (25. min) i Krzysztof Pietluch (34. min).
W drugim pojedynku derbowym beniaminkowi z Pruchnika nie udało się wyrwać choćby punktu KS Wiązownica. Przegrał pechowo 0:1 (0:0), tracąc bramkę w 87. min po strzale Macieja Sobczaka. W doliczonym czasie gry rzutu karnego nie wykorzystał Miłosz Czura.
Pewny triumf nad niedawnym pogromcą Izolatora Boguchwała, czyli Błękitnymi Ropczyce odniósł w Sieniawie Sokół. Podopieczni Tomasza Orłowskiego wygrali 3:0 (2:0), a gole zdobyli: Wojciech Tołpa (1. min), Tomasz Wilusz (22. min) i Serhij Sywyj (90. min).
Punkt z Dębicy wywiózł Piast Tuczempy, który zremisował z Igloopolem 1:1 (1:1). Autorem jedynego trafienia dla Piasta był Dominik Sas (21. min).
Kolejny kompromitujący występ zanotowała na swoim koncie Polonia Przemyśl, ulegając u siebie słabym Czarnym Jasło. To szósta porażka zespołu w ośmiu ostatnich meczach. Byłego III-ligowca tłucze kto chce i gdzie chce. Polonia zmierza prostą drogą do klasy okręgowej. Mimo tej katastrofy w klubie panuje cisza, więc wygląda na to, że tam jest ich miejsce.
Polonia Przemyśl – Czarni Jasło 1:2 (1:1)
Bramki: 0:1 Folwarski 27. min, 1:1 Kalawski 38. min, 1:2 Kulig 83. min.
Polonia: Cisek – Solarz, Suchockyj, Kuźniar, Skubisz (80. Stysiał) – Kalawski, Skała, Kazek, Wielgosz (69. Trawka) – Wanat, Gosa.
Czarni: Cyran – Kaszycki, Chrząszcz, Dziobek, Borowiec – Wójtowicz, Jarmuła, Foryś (67. Urban), Munia – Kulig (90. Zabawa) – Folwarski.
Sędziował: Mateusz Warzocha (Kolbuszowa). Żółte kartki: Skubisz, Wielgosz, Skała oraz Foryś i Urban. Widzów: 400.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Dlaczego Piłkarze postanowili za wszelką cenę spuścić Polonię do "Okręgówki" i to żeby nie było wątpliwości postanowili uczynić to już w rundzie jesiennej?
Orzeł King.
Dlaczego Piłkarze postanowili za wszelką cenę spuścić Polonię do "Okręgówki" i to żeby nie było wątpliwości postanowili uczynić to już w rundzie jesiennej?