Reklama

Ostatnia pula pieniędzy na inwestycje w sport rozdana. Znamy listę obiektów z regionu, które załapały się na dofinansowanie

W lutym zapadły kolejne i zarazem ostatnie rozstrzygnięcia dotyczące zeszłorocznej edycji rządowego Programu Sportowa Polska. We wrześniu ub. r. Ministerstwo Sportu i Turystyki informowało o dofinansowaniach dla 23 podmiotów, w październiku dla kolejnych 80, a w listopadzie dla następnych 31. Niedawno poznaliśmy natomiast listę samorządów zamykających rozdanie w edycji 2022. Są niej również te z naszego regionu.

O sukcesie w postaci pozyskanych funduszy na budowę sali gimnastycznej z zapleczem szatniowo-sanitarnym i łącznikiem przy Szkole Podstawowej w Dobkowicach poinformowała niedawno na swoich kanałach społecznościowych gmina Chłopice.

Pieniądze na realizację tej inwestycji (konkretnie 3 mln 43 tys. zł) samorządowi udało się pozyskać w ramach flagowego programu Ministerstwa Sportu i Turystyki, mającego na celu wspieranie rozwoju lokalnej i powszechnej infrastruktury sportowej na terenie całego kraju.

Nie jest to jednak jedyna gmina z terenu byłego województwa przemyskiego, która[paywall] na dofinansowanie w ramach ostatniego rozdania się załapała. W połowie ub. miesiąca protokół zbiorczy z oceny formalno-merytorycznej złożonych przez samorządy wniosków resort sportu i turystyki opublikował w sieci.

W ramach programu zadania zostały podzielone na trzy grupy: obiekty szkolne (a więc zadania inwestycyjne mające na celu poprawę stanu infrastruktury sportowej przyszkolnej, służącej placówce w realizacji zajęć wychowania fizycznego oraz mieszkańcom w aktywnym spędzaniu czasu wolnego), modernizacja obiektów służących klubom sportowym oraz pozostałe obiekty ogólnodostępne (zadania dotyczące budowy nowej, ale nieprzyszkolnej infrastruktury sportowej).

Inwestycje w powiatach jarosławskim, lubaczowskim i przeworskim

Lista podmiotów, których wnioski zaopiniowane zostały pozytywnie, liczy 60 pozycji. Tyle obiektów w całej Polsce otrzyma fundusze na realizację zadań. Jest na niej wspomniana już gmina Chłopice, która dostać ma 3 mln 43 tys. zł na budowę sali gimnastycznej z zapleczem szatniowo-sanitarnym i łącznikiem przy szkole w Dobkowicach.

Oprócz niej pozytywnie zaopiniowany został też wniosek gminy Lubaczów, która otrzyma 337 tys. 700 zł na remont boisk typu orlik przy Zespołach Szkolno-Przedszkolnych w Baszni Dolnej i Lisich Jamach; gmina miejska Jarosław, która 3 mln 500 tys. dostać ma na przebudowę hali sportowo-widowiskowej przy MOSiR; gmina miejska Lubaczów, której plany przebudowy kompleksu boisk sportowych przy SP 1 wsparte zostaną kwotą 351 tys. 500 zł; gmina Tryńcza, która wnioskowała o pieniądze na remont kompleksów sportowych „Orlik 2012” przy szkołach w miejscowościach Tryńcza, Gniewczyna Łańcucka i Gorzyce oraz remont hali sportowej przy szkole w Gorzycach, jak i boiska wielofunkcyjnego w Jagielle (przyznana kwota 974 tys. zł).

Reklama

Niestety w grupie samorządów, których wnioski zostały odrzucone z przyczyn formalnych lub zaopiniowane negatywnie, także są te złożone przez samorządy z terenu byłego województwa przemyskiego, np. gminy miejskiej Przeworsk, gminy Pruchnik, Stary Dzików, gminy Radymno czy Stubno.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości