Reklama

Ostatnie nawożenie kwiatów balkonowych przed zimą

26/08/2019 07:57

Wprawdzie sezon wegetacji jeszcze się nie zakończył, ale doświadczenie podpowiada, by powoli rozpocząć przygotowania do zimy. Rosnące w pojemnikach byliny i iglaki bez przeszkód przejdą w stan zimowego spoczynku, jeśli nie będą przekarmione. Dlatego druga połowa sierpnia i pierwsze dni września to praktycznie ostatni dzwonek, aby zasilić okazy na balkonie.

Podczas przygotowania do zimowego spoczynku rośliny potrzebują innego zestawu minerałów niż wiosną, kiedy intensywnie rosły i zakwitały. Nawozy jesienne wspomagają procesy zachodzące w tym czasie w roślinach i zwiększają ich odporność na mróz. Zwykle zawierają minimalną dawkę pobudzającego rozwój azotu lub nie zawierają go wcale. Zamiast niego są bogate w:

– fosfor, który wzmacnia system korzeniowy,

– potas wspomagający drewnienie pędów, zwiększający odporność na mróz i choroby oraz regulujący gospodarkę wodną,

Reklama

– magnez i inne mikroelementy.

Dzięki tym składnikom rośliny bezpiecznie przetrwają zimę, lepiej zniosą wahania temperatur i/lub mrozy, a na wiosnę będą bujnie się rozwijać.

 


Jak nawozić?


Rośliny zimujące w pomieszczeniach, kwiaty wieloletnie, tj. pelargonie czy fuksje, zasilamy nawozem jesiennym według przepisu na opakowaniu. Do iglaków i krzewów stosujemy mieszankę jesienną do roślin zdrewniałych. Nawożenie przeprowadzamy w suchy dzień. Po zastosowaniu nawozu przysypujemy go lekko ziemią i podlewamy.
AM
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama