Fałszowali dokumentację, aby wyłudzić luksusowe pojazdy, które następnie były sprzedawane za naszą wschodnią granicą. W wyniku działań zatrzymano 6 podejrzanych i odzyskano mienie warte ponad 2 mln zł.
Członkowie zorganizowanej grupy przestępczej doprowadzali do niekorzystnego rozporządzenia mieniem polskie instytucje finansowe świadczące usługi w zakresie leasingu przy zakupie pojazdów. Za pomocą sfałszowanej dokumentacji pozyskiwano luksusowe samochody oraz quady, a następnie sprzedawano je na Ukrainie. Wskutek działalności grupy 8 instytucji finansowo-leasingowych poniosło straty w wysokości ponad 4 mln zł.
Na podstawie zebranego materiału dowodowego funkcjonariusze przeprowadzili działania w Polsce na terenie 3 województw: podkarpackiego, śląskiego i zachodniopomorskiego oraz na Ukrainie. Podczas międzynarodowej operacji zatrzymano 6 osób (obywatel Ukrainy i 5 Polaków), w tym 4 podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.
W efekcie podjętych działań przez Bieszczadzki Oddział SG, Centralne Biuro Śledcze Policji, prokuraturę rejonową, przy zaangażowaniu i współpracy ukraińskich funkcjonariuszy ze Lwowa, odzyskano 6 samochodów osobowych wartych blisko 2 mln zł. Funkcjonariusze przejęli także różnego rodzaju sprzęt, m.in. urządzenia wielofunkcyjne, laptopy, projektory i inne. Łączna wartość odzyskanego mienia opiewa na kwotę ponad 2 mln zł.
W Prokuraturze Regionalnej w Rzeszowie zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące m.in. popełnienia oszustw w stosunku do mienia znacznej wartości, fałszowania dokumentacji oraz wyłudzania kredytów. Decyzją sadu 3 podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych. Sprawa jest rozwojowa i funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze