Reklama

Pamięć o lotnikach ciągle żywa [ZDJĘCIA]

Tradycji stało się zadość. Jak co roku w Pawłosiowie odbyły się uroczystości upamiętniające 78. rocznicę śmierci polskich lotników nad polami tej miejscowości w powiecie jarosławskim.

Uroczysty charakter nadała obecność Kompani Honorowej Wojska Polskiego, żołnierzy służby przygotowawczej oraz pocztów sztandarowych wojska, straży i szkół. Do drugiej części obchodów doszło przy mogile lotników na cmentarzu komunalnym w Maleniskach. Młodzież z Zespołu Szkół w Pawłosiowie przypomniała wydarzenia sprzed 78 lat.


fot.UG PawłosiówWójt gminy Pawłosiów M. Reń przekazał pamiątkowy grawerton na ręce majora rezerwy Zdzisława Niemczyckiego w podziękowaniu za dotychczasowy wkład w organizację tego święta. Przybyłe delegacje złożyły wieńce i kwiaty na mogile poległych bohaterów oraz na grobie ks. kanonika Andrzeja Chęcia, proboszcza parafii w Pawłosiowie, który przez wiele lat był mocno zaangażowany w organizację spotkań rocznicowych oraz utrzymywał osobiste kontakty z rodzinami poległych. Patriotyczną uroczystość zakończył marsz lotników, odegrany przez jarosławską orkiestrę.


fot.UG Pawłosiów
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama