W piątek, 19 września, w g. 10 – 15 na Stadionie Sportowym „Juvenia” im. Jarosława Kłymińskiego w Przemyślu odbędzie się druga edycja pikniku sportowego „Paraolimpizm mam we krwi”, dofinansowanego ze środków PFRON będących w dyspozycji samorządu województwa podkarpackiego – Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie.
W zawodach udział wezmą osoby z niepełnosprawnościami z województwa podkarpackiego, szczególnie uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, zakładów aktywności zawodowej oraz domów pomocy społecznej. W ramach zawodów zorganizowane będą: turniej gry w piłkę nożną, w bocce, w bule oraz zawody sportowo-rekreacyjne, w ramach których będą zorganizowane konkurencje drużynowe w przeciąganiu liny, sztafeta mieszana 4 x 40 m, a także konkurencje indywidualne – skok z miejsca, rzut woreczkiem do darta, strzał do bramki celnościowej, bieg na 100 m oraz rodeo polegające na jak najdłuższym utrzymaniu się na mechanicznym byku. Podczas pikniku będzie można również obejrzeć wystawę dotyczącą poprzedniej edycji wydarzenia. Dodatkowo dla najmłodszych zostaną udostępnione dmuchańce. Podczas rozdawania nagród wręczone zostaną również nagrody dla zwycięzców i laureatów konkursu plastycznego „Ruszam się, więc jestem”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze