Po ponad miesiącu przerwy, wróciły opłaty w strefach płatnego parkowania na terenie Przemyśla.
„Uprzejmie informujemy, iż od poniedziałku, 11 maja br. wraca pobieranie opłat oraz przeprowadzanie kontroli w Strefie Płatnego Parkowania na terenie miasta Przemyśla” – czytamy w krótkim komunikacie na stronie urzędu miejskiego.
Miejskie parkingi w całym Przemyślu były darmowe od początku kwietnia. Taką decyzję podjął Wojciech Bakun w związku ze stanem epidemicznym w naszym kraju. Zarządzenie prezydenta miało dwa wymiary. Pierwszy to ułatwienie życia mieszkańcom, którzy jadąc do pracy, czy na zakupy, korzystali z własnych samochodów. Brak opłat skracał czas przebywania poza domem oraz ułatwiał poruszanie się własnym pojazdem, a nie komunikacją publiczną. Drugi aspekt to wykluczenie konieczności korzystania z parkometrów, których dotykanie również zwiększało potencjalne zagrożenie zakażeniem.
Zarządzenie prezydenta z 3 kwietnia zostało odwołane nowym, wydanym 7 maja. Obowiązuje ono od 11 maja.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
A tak było normalnie.