Reklama

Parkingi w Przemyślu znowu płatne

14/05/2020 10:39

Po ponad miesiącu przerwy, wróciły opłaty w strefach płatnego parkowania na terenie Przemyśla.

 „Uprzejmie informujemy, iż od poniedziałku, 11 maja br. wraca pobieranie opłat oraz przeprowadzanie kontroli w Strefie Płatnego Parkowania na terenie miasta Przemyśla” – czytamy w krótkim komunikacie na stronie urzędu miejskiego.

Miejskie parkingi w całym Przemyślu były darmowe od początku kwietnia. Taką decyzję podjął Wojciech Bakun w związku ze stanem epidemicznym w naszym kraju. Zarządzenie prezydenta miało dwa wymiary. Pierwszy to ułatwienie życia mieszkańcom, którzy jadąc do pracy, czy na zakupy, korzystali z własnych samochodów. Brak opłat skracał czas przebywania poza domem oraz ułatwiał poruszanie się własnym pojazdem, a nie komunikacją publiczną. Drugi aspekt to wykluczenie konieczności korzystania z parkometrów, których dotykanie również zwiększało potencjalne zagrożenie zakażeniem.

Reklama

Zarządzenie prezydenta z 3 kwietnia zostało odwołane nowym, wydanym 7 maja. Obowiązuje ono od 11 maja.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kij - niezalogowany 2020-05-14 16:59:57

    A tak było normalnie.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama