Reklama

Parkowanie po przemysku

16/03/2016 16:27

Podobnie jak wiele innych starych miast Przemyśl nie ma zbyt wielu miejsc, w których można zaparkować, nie łamiąc przepisów i nie narażając się na mandat. Na parkingach będących w gestii Zarządu Dróg Miejskich jest 660 miejsc, plus 53 dla inwalidów. Nawet jeżeli dołożyć do tego parkingi osiedlowe, wspólnotowe oraz służbowe dla pracowników firm i instytucji, i tak jest ich o wiele za mało.

Kierowcom pozostają szersze chodniki, pobocza i jezdnie, czyli zostawianie aut wszędzie tam, gdzie pozwala na to prawo. Niestety wielu z nich ignoruje przepisy i parkuje, gdzie im wygodnie. Walczy z tym policja i straż miejska, ale przypomina to trochę walkę z wiatrakami. 

Kilkadziesiąt wykroczeń

W ubiegły czwartek strażnicy miejscy tylko w ciągu dwóch przedpołudniowych godzin stwierdzili w obrębie starego miasta kilkadziesiąt przypadków nieprawidłowego parkowania. Oto najbardziej rażące przykłady. 


fot.Jacek Szwic
Kolejny przykład – renualt laguna zaparkowany tuż przed przejściem dla pieszych, w obrębie skrzyżowania ulic Władycze i Śnigurskiego.

Reklama

Każde z tych wykroczeń zagrożone było mandatem w wysokości od 100 do 300 złotych, jednak tym razem skończyło się na pouczeniach, ale w przypadku recydywy nie będzie zmiłuj się. 

Niefrasobliwość kosztuje

W Ustawie o Ruchu Drogowym są wymienione przepisy dotyczące zatrzymywania się i postoju, które warto sobie przypomnieć. Ignorowanie ich stwarza niebezpieczeństwo dla innych użytkowników dróg i ulic, a kierowców naraża na mandat, którego wysokość waha się, w zależności od wykroczenia, od 50 aż do 500 złotych.

– Jeżeli stwierdzimy wykroczenie, sporządzamy notatkę i dokumentację fotograficzną – mówią strażnicy miejscy. – Potem, jeżeli kierowca jest na miejscu, wyjaśniamy okoliczności i w zależności od sytuacji pouczamy winnego, a w rażących przypadkach karzemy mandatem. Jeżeli kierowcy nie ma, zostawiamy zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia i wtedy powinien się do nas zgłosić. Nasze działania nie są nastawione na represję, nie zarabiamy w ten sposób pieniędzy, a jedynie dbamy o porządek i bezpieczeństwo. Dlatego apelujemy do kierowców: parkujcie zgodnie z przepisami.


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    q - niezalogowany 2016-03-17 06:45:37

    ciasne uliczki, brak miejsc, wszystko się dusi czasami trzeba nagiąć prawo ale stawanie na miejscach niepełnosprawnych to szczyt chamstwa , buractwa, tępoty i nie wiem czego jeszcze, takich ludzi to pałą przez łeb...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Piotr - niezalogowany 2016-03-17 08:53:08

    Takich zdjęć ludzie za granicą nie robią. Od tego jest Policja. Ale w Polsce obywatel jak ORMO sam bierze sprawy w soje ręce. ŻENADA.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    tiaaa - niezalogowany 2016-03-17 09:08:44

    ot, przemówił światowiec !

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama