Reklama

Parkowanie przy dworcu PKP po nowemu

28/02/2020 18:16

Prawdopodobnie od połowy marca wystartuje nowoczesny system poboru opłat na parkingu przy dworcu PKP w Jarosławiu. Według zapowiedzi postój do 30 minut będzie bezpłatny, a każda kolejna godzina kosztować będzie około 3 zł.

Wprowadzenie opłat ma uporządkować sytuację na parkingu przy dworcu PKP, gdzie dość regularnie dochodziło do konfliktów, drobnych kolizji, a znalezienie wolnego miejsca było dużą sztuką. Teren należący od pewnego czasu do miasta został przekazany pod zarząd Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. i to ten podmiot jest odpowiedzialny za wdrożenie[paywall] systemu poboru opłat.

Opłaty i zwolnienia

Jeśli chodzi o same opłaty, to nie będą one odbiegać od stawek pobieranych w innych częściach miasta. System jest nowoczesny i umożliwia dokonanie płatności zarówno gotówką, jak i bezgotówkowo. Parking zachowa też charakter dworcowego, bo miasto zwolniło z opłat kierowców podwożących osoby, które w Jarosławiu wsiądą w pociąg lub autobus. – Zgodnie z umową, którą posiadamy z PKP, na tym parkingu muszą być wydzielone miejsca, na których bez opłat można zostawić samochód na okres do pół godziny. Umowa przewiduje ich kilka czy kilkanaście, my tą zasadą objęliśmy cały teren – stwierdza burmistrz Waldemar Paluch. – Należy więc wjechać, pobrać bilet, przy wyjeździe go skasować, a opłata nie będzie naliczana – wyjaśnia. Dodać wypada, że parking przed dworcem PKP był bezpłatny stosunkowo krótko, a przed urzędem miasta opłaty pobierała w tym miejscu prywatna firma dzierżawiąca wówczas teren parkingu od PKP.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama