Prawdopodobnie od połowy marca wystartuje nowoczesny system poboru opłat na parkingu przy dworcu PKP w Jarosławiu. Według zapowiedzi postój do 30 minut będzie bezpłatny, a każda kolejna godzina kosztować będzie około 3 zł.
Wprowadzenie opłat ma uporządkować sytuację na parkingu przy dworcu PKP, gdzie dość regularnie dochodziło do konfliktów, drobnych kolizji, a znalezienie wolnego miejsca było dużą sztuką. Teren należący od pewnego czasu do miasta został przekazany pod zarząd Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. i to ten podmiot jest odpowiedzialny za wdrożenie[paywall] systemu poboru opłat.Jeśli chodzi o same opłaty, to nie będą one odbiegać od stawek pobieranych w innych częściach miasta. System jest nowoczesny i umożliwia dokonanie płatności zarówno gotówką, jak i bezgotówkowo. Parking zachowa też charakter dworcowego, bo miasto zwolniło z opłat kierowców podwożących osoby, które w Jarosławiu wsiądą w pociąg lub autobus. – Zgodnie z umową, którą posiadamy z PKP, na tym parkingu muszą być wydzielone miejsca, na których bez opłat można zostawić samochód na okres do pół godziny. Umowa przewiduje ich kilka czy kilkanaście, my tą zasadą objęliśmy cały teren – stwierdza burmistrz Waldemar Paluch. – Należy więc wjechać, pobrać bilet, przy wyjeździe go skasować, a opłata nie będzie naliczana – wyjaśnia. Dodać wypada, że parking przed dworcem PKP był bezpłatny stosunkowo krótko, a przed urzędem miasta opłaty pobierała w tym miejscu prywatna firma dzierżawiąca wówczas teren parkingu od PKP.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze