Reklama

Pełna atrakcji "Noc Muzeów" [ZDJĘCIA]

15/05/2016 11:23

Przemyskie spotkanie "Moto-Retro" zainaugurowało "Noc Muzeów", 14 bm. Jego organizatorem było Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej przy współudziale Życia Podkarpackiego. Mieszkańcy Przemyśla całymi rodzinami przyszli oglądać stare, ale zadbane i wciąż jeżdżące pojazdy. Do północy zwiedzali wystawy, podziemia oraz oklaskiwali uczestników "Reto mili", czyli biegu na dystansie 1 mili.

W sobotnie, późne popołudnie na parking obok Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej przyjechało 15 samochodów i 10 jednośladów. Większość  z żółtymi tablicami rejestracyjnymi, co świadczyło o tym, że mają przynajmniej 25 lat, albo są unikatowe.

Zdecydowanie najstarszym pojazdem był reprezentacyjny Ford A z 1931 roku należący do Jana Teuchmanna. Oczy zwiedzających cieszyła również "kaczuszka", czyli Citroen 2Cv, którym przyjechał Maciej Kuligowski. Na przemyskim spotkaniu "Moto-Retro" nie zabrało popularnych Fiatów 125 p i "maluchów". Były także Syrena i Warszawa oraz wiele innych motoryzacyjnych cacek.

Tegoroczna "Noc Muzeów" to również szereg wystaw przygotowanych przez Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej, Muzeum Historii Miasta Przemyśla, Muzeum Dzwonów i Fajek oraz Muzeum Archidiecezjalne. Po godzinie 22 ubrani w stroje z epoki biegacze wzięli udział w biegu na dystanie 1 mili.


red.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Andrzej - niezalogowany 2016-05-15 14:36:52

    Oby więcej pokazów zabytakowych pojazdów w Przemyślu

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    erbydgfx - niezalogowany 2016-05-15 16:43:48

    Kto buduje prywatną plaże na żwirowni w Ostrowie k . Przemyśla i dlaczego nie ma tablicy informacyjnej

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama