Trudno policzyć ilu dokładnie pielgrzymów przyjechało na Wielki Odpust Kalwaryjski, bo nikt takich statystyk nie prowadzi. Zmienia się też charakter pielgrzymowania.
Od kilku lat coraz mniej ludzi przychodzi w kompaniach pieszych. Coraz częściej parafie łączą się i wspólnie organizują wspólne wyjście. Przybywa natomiast tych, którzy przyjeżdżają na Kalwarię samochodami. Niektórzy na cały odpust, a niektórzy tylko na wybrane punkty programu.[paywall] Stąd największe oblężenie widać rano na dróżkach i o 18.00 na centralnych mszach świętych. Są starsi, młodzi, rodzice z małymi i dorastającymi dziećmi.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze