Dzisiejszego (18 października br.) wieczoru II-ligowi koszykarze AZS PWSTE Jarosław odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie 2020 – 2021, pewnie pokonując MKKS Rybnik.
Jarosławianie pałali chęcią rehabilitacji za fatalnie przegrany mecz w Krakowie z młodzieżą Cracovii. Dość długo nie mogli jednak przełamać rywala. Przez większość I kwarty to właśnie MKKS nadawał ton grze. W 6. min, po „trójce” Sroki było 10:15, w 8. Min, po punktach Czajkowskiego – 16:19. Dopiero run 8:0 w samej końcówce pozwolił gospodarzom zwycięsko otworzyć mecz. Jeszcze w 12. min Ślązacy, po kolejnej przymiarce zza linii 6,75 m Sroki, wygrywali 30:31, ale potem kolejny okres gry bez straty punktów sprawił, że w 16. min akademicy objęli dość pokaźne jak na ten fragment potyczki prowadzenie – 39:31 po rzucie znakomicie dysponowanego Cezarego Gumińskiego. I połowa zakończyła się prowadzeniem miejscowych 50:44.
Kiedy w 22. min po raz kolejny zza łuku trafił Sroka, było 54:51, ale był to łabędzi śpiew rybniczan. Od tego momentu na parkiecie rozpoczął się spektakl jednego aktora. Miejscowi znacznie poprawili celowniki, pięknie trafiając za 3 pkt (łącznie 12 celnych). Zdominowali grę na deskach, umiejętnie wybijając rytm gry. Szukali czystych pozycji rzutowych, urozmaicając swoje akcje skutecznymi penetracjami. W 26. min było już 64:51, zaś trzy minuty później przewaga osiągnęła 20 „oczek” – 76:56. Przed finalnymi 10 minutami wygrywali 77:57. W ostatniej ćwiartce spokojnie kontrolowali grę, nie pozwalając coraz bardziej zmęczonym przyjezdnym na nic. Najwyżej prowadzili w 38. min – 93:68 po ładnym lay-up’ie Łukasza Argasińskiego. Na 2 s przed finałem osiągnęli pierwszą „setkę” w sezonie. Punkty zdobył C. Gumiński, który był zdecydowanie numerem jeden na parkiecie.
AZS PWSTE Jarosław – MKKS Rybnik 100:73 (28:21, 22:23, 27:13, 23:17)
Punkty: C. Gumiński 27 (3 3), A. Mikołajko 17, P. Bielecki (2 3), W. Majka 10 (1 3), P. Buszta 9 (3 3), Ł. Krawiec 8 (2 3), B. Reichert 8, Ł. Argasiński 5 (1 3), T. Fortuna 2, K. Suliba 0 (AZS PWSTE); K. Zieliński 21 (1 3), M. Sroka 19 (4 3), T. Czajkowski 16, A. Białdyga 10 (2 3), A. Anduła 2, P. Kawczyński 2, R. Koczy 2, J. Czorny 0, S. Kukuczka 0, M. Stachowicz 0 (MMKS).
Sędziowali: Michał Szybisty (Rzeszów), Robert Rydz (Lublin). Mecz bez udziału publiczności.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze