Po 13 porażkach z rzędu młodzi koszykarze Niedźwiadków Hensfort Przemyśl odnieśli pierwsze zwycięstwo w EYBL (Europejska Młodzieżowa Liga Basketu), będąca namiastką seniorskiej koszykarskiej Euroligi. W zakończonym późnym wieczorem, 9 kwietnia br., meczu z ekipą VEF Ryga z Łotwy wygrali różnicą aż 27 punktów!
Ten międzynarodowy koszykarski turniej trwa w hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji od piątku, 8 kwietnia br. Zakończy się jutro, 10 kwietnia br. Łącznie rozegranych zostanie aż 20 meczów, a występują w nim zespoły z: Włoch, Rosji, Łotwy, Litwy i Polski.
Trzy pierwsze mecze na własnym parkiecie podopieczni Daniela Puchalskiego przegrali. Wreszcie przyszedł czas na historyczny triumf, poparty bardzo dobrą grą całego zespołu! Liderem był mierzący 208 cm Szymon Janczak, który zdobył 26 punktów i zaliczył 9 zbiórek. Zabrakło mu jednej do ustrzelenia double-double.
Być może młodzi przemyślanie pójdą za ciosem. Jutro, 10 kwietnia br., o godzinie 13.30 rozegrają ostatni swój i całej imprezy mecz, w którym ich rywalem będzie zespół BS Kalininskaya Sankt Petersburg z Rosji. Zapraszamy na halę przy ulicy Mickiewicza w Przemyślu.
Niedźwiadki Hensfort – VEF Ryga 75:48 (20:15, 17:9, 22:12, 16:12)
Punkty: S. Janczak 26 (3x3), K. Walciszewski 15, P. Strzępek 13 (1x3), J. Complak 10 (2x3), J. Kucharski 5 (1x3), B. Kosior 4, W. Karpiński 2, Ł. Pawłoś 0, W. Słaby 0, S. Prusak 0, K. Radoń 0, A. Szechyński 0.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.z siedmioosobowym zespołem ! Mistrzostwem byłoby przegrać!Gratulacje!
Aktualny vicemistrz Polski Trefl Sopot wygrał z tym zespołem po dwóch dogrywkach. Ale rozumiem że lokalne kompleksy nie pozwalają zauważyć poziomu gry przemyskiego zespołu. Małych ludzi, akurat w naszym mieście nie brakuje...Gratulacje!
z siedmioosobowym zespołem ! Mistrzostwem byłoby przegrać!Gratulacje!
Aktualny vicemistrz Polski Trefl Sopot wygrał z tym zespołem po dwóch dogrywkach. Ale rozumiem że lokalne kompleksy nie pozwalają zauważyć poziomu gry przemyskiego zespołu. Małych ludzi, akurat w naszym mieście nie brakuje...Gratulacje!