Reklama

Pierwszy zjazd szachowych IV-ligowców

9 i 10 marca br. rozpoczęły się rozgrywki podkarpackiej 4. ligi szachowej. Drugi tzw. zjazd, a zarazem zakończenie rozgrywek, odbędzie się 9 i 10 kwietnia br.

W rywalizacji udział biorą drużyny z naszego regionu. Do zmagań przy szachownicach przystąpiło kilkanaście ekip, w tym dwie z klubu KS Roszada Przemyśl. Po rozegraniu 5 rund na czele tabeli znajduje się LZS Kosienice z 8 pkt. Za ich plecami plasują się kolejno: Bystrovia Bystrowice (8 pkt), GKSZ Szach-Mat Wiśniowa (7 pkt), Roszada (7 pkt). Na 18. miejscu jest SKKS Przemyśl (2 pkt). Co ciekawe, lider klasyfikacji przegrał dwa razy po 3:2 z Bystrovią i Roszadą.

– W przeciwieństwie do innych dyscyplin szachy są bardzo egalitarne i najlepiej widać to na sali gry. W podkarpackiej lidze szachowej współzawodniczą starsi i młodsi. Najstarszy zawodnik ma blisko 80 lat, najmłodszy 9 lat. Kobiety i mężczyźni, a nigdy nie brakuje tematów do wspólnej rozmowy

Reklama

– powiedział zawodnik przemyskiej Roszady Tomasz Pańczak, animator życia szachowego seniorów w Przemyślu i nie tylko.

– Dążąc do zwycięstwa, mimo ambicji, wszyscy kierujemy się hasłem światowej organizacji szachów FIDE – gens una sumus, czyli jesteśmy jedną rodziną. To oznacza, że rywalizujemy, ale i wspieramy się w sportowych zmaganiach

– dodał.

Ciekawostką jest, że podczas rozgrywania oficjalnych partii szachowych zawodnik nie może posiadać przy sobie telefonu ani żadnego aktywnego urządzenia elektronicznego, np. smartwatcha. Jakikolwiek dźwięk z takiego urządzenia jest traktowany jako przegrana.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 23/03/2024 08:01
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama