Reklama

Piesze przejście graniczne w Medyce znów czynne

22/05/2020 12:39

Po 2 miesiącach zamknięcia piesze polsko-ukraińskie przejście graniczne w Medyce jest ponownie dostępne dla podróżnych. Decyzję w sprawie przywrócenia jego funkcjonowania podjął minister spraw wewnętrznych i administracji.

W oparciu o rozporządzenie MSWiA 16 maja br. Straż Graniczna w Medyce rozpoczęła odprawy osób przekraczających granicę pieszo. W dalszym ciągu nie ma tu możliwości[paywall] przekroczenia granicy samochodem, autobusem bądź pociągiem. Utrzymane zostają także ograniczenia dotyczące określonych kategorii osób, które mogą przekroczyć granicę. Nadal realizowane są wytyczne dotyczące kontroli sanitarnej, w tym przepisy dotyczące obowiązkowej kwarantanny. Każda osoba wchodząca pieszo do Polski, oprócz przejścia standardowej kontroli granicznej, ma mierzoną temperaturę, a funkcjonariusze rejestrują jej dane osobowe w elektronicznej bazie sanitarnej. Następnie podlega przepisom związanym z obowiązkową kwarantanną.

– Dbając o zdrowie i bezpieczeństwo zarówno podróżnych, jak i funkcjonariuszy, w pawilonach przeznaczonych do odpraw pieszych  zostały zastosowane dodatkowe środki bezpieczeństwa – mówi major Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu. – Między innymi funkcjonariusze wyposażeni są w indywidualne środki ochrony, a do odprawy granicznej dopuszczana jest ograniczona liczba osób – dodaje.

Reklama

Osoby, które mogą przekroczyć granicę i wejść na terytorium Polski to: obywatele Rzeczypospolitej Polskiej, cudzoziemcy, którzy są małżonkami albo dziećmi obywateli Rzeczypospolitej Polskiej albo pozostają pod ich stałą opieką, cudzoziemcy posiadający Kartę Polaka, szefowie misji dyplomatycznych oraz członkowie personelu dyplomatyczno-konsularnego misji, czyli osoby posiadające stopień dyplomatyczny oraz członkowie ich rodzin, cudzoziemcy posiadający prawo stałego lub czasowego pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, cudzoziemcy posiadający prawo do pracy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, tj. cudzoziemcy uprawnieni do wykonywania pracy na takich samych zasadach co obywatele polscy, posiadający zezwolenie na pracę, zaświadczenie o wpisie do ewidencji w sprawie pracy sezonowej, oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, kierowcy ciężarówek.


owa
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama