Reklama

Pijany kierowca uderzył w drzewo. Uciekał przed policją

21/07/2015 11:30

Kiedy kierujący oplem mężczyzna zlekceważył sygnał do zatrzymania pojazdu policjanci patrolujący trasę Łukawiec-Bihale ruszyli za nim w pościg. Nie uciekł daleko – wjeżdżając w drogę leśną stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Jak się okazało jechał "na podwójnym gazie" – w organizmie miał ponad 3,5 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło wczoraj w godzinach popołudniowych. Zainteresowanie funkcjonariuszy z Rewiru Dzielnicowych w Wielkich Oczach wzbudził osobowy opel astra. Kierowca prowadził samochód w sposób stwarzający zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu.  Nie zastosował się  do znaków i sygnałów wydawanych przez policjantów, kiedy próbowali go zatrzymać.  Zignorował je i zaczął uciekać, niejednokrotnie zmuszając innych kierowców do zjazdu z drogi w celu uniknięcia zderzenia.  

Sam nie miał tyle szczęścia. Zawrotna prędkość  i – jak się okazało podczas badania – alkohol krążący w organizmie sprawiły, że skręcając w prowadzącą do lasu polną drogę stracił kontrolę nad samochodem. Zatrzymał się uderzając w drzewo.  Kolizja zakończyła się dla kierowcy jedynie kilkoma zadrapaniami.


Kierujący pojazdem to 44-letni mieszkaniec gminy Wilekie Oczy. Posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 


AM
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama