Organizowany od kilku lat w Ośrodku Rekreacyjno - Szkoleniowo - Sportowym w Heluszu koło Pruchnika piknik charytatywny „Z bliźnim na majówkę” gromadzi tłumy gości. W tym roku też ich nie zabrakło.
Gośćmi honorowymi imprezy, organizowanej przez parafię Chrystusa Króla w Jarosławiu, Urząd Marszałkowski w Rzeszowie oraz burmistrza Jarosławia i Starostwo Powiatowe w Jarosławiu, są osoby niepełnosprawne, pensjonariusze domów pomocy społecznej, wychowankowie domów dziecka oraz[paywall] dzieci ze świetlic środowiskowych. Oprócz nich przyjeżdża wielu mieszkańców regionu. Są też goście z zagranicy. W tym roku była liczna delegacja Polaków mieszkających na Ukrainie.
Sobotni (28 maja br.) piknik rozpoczęła o g. 10 msza św. Po niej odbyły się część artystyczna trwająca do 16 z występem zespołu Baciary oraz różnorodne atrakcje piknikowe, m.in.: konkursy, pokazy tańca, gry i zabawy oraz wystawy.
fot.Roman Kijanka
Mieszkańcy okolicznych miejscowości corocznie przyjeżdżają na piknik „Z bliźnim na majówkę”.

fot.Roman Kijanka
Pokazy tańców ludowych były jedną z atrakcji pikniku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze