Na orliku przy Szkole Podstawowej nr 4 w Przemyślu rozegrany został turniej piłki nożnej chłopców z okazji Dnia Flagi (2 maja br.) pod patronatem prezydenta Przemyśla Roberta Chomy.
Organizatorami turnieju byli Stowarzyszenie dla Przemyśla Regia Civitas oraz Stowarzyszenie Czuwaj Wiaro, sponsorami zaś: MPEC Przemyśl i MAAW-Sport. Zabezpieczeniem medycznym zajęła się ekipa firmy „Paramedyk” Bartosza Wajstucha. W zawodach wzięło udział sześć zespołów. Jak na dzień rozegrania imprezy, zaczęło się podniośle: zgromadzeni odśpiewali hymn państwowy, eksponując biało-czerwoną flagę. Potem rozpoczęły się sportowe zmagania. Zwycięsko z nich wyszła drużyna Wilczków Lesko, dystansując kolejno: pierwszą drużynę Czuwaju Wiaro Przemyśl, Piaścika Tuczempy, UKS Jagiellonkę Medyka, Futbolową Akademię Lubaczów oraz drugą drużynę Czuwaju Wiaro. Najlepszym zawodnikiem zmagań wybrany został Kamil Drymajło (Czuwaj Wiaro I), najlepszym bramkarzem – Wiktor Krzywiński (Wilczki), zaś najskuteczniejszym był Ewan Dworak (FA Lubaczów). Wyróżnieni zostali także najlepsi piłkarze w poszczególnych drużynach: Czuwaj Wiaro II – Seweryn Fudali, FA Lubaczów – Jan Kaczor, UKS Jagiellonka – Oliwier Górka, Piaścik Tuczempy – Karol Macierzanka, Czuwaj Wiaro I – Kacper Kaczmarek oraz Wilczki Lesko – Jacek Kórza. Spotkania sędziowali Bartosz Krucan i Tomasz Szymański.
Tradycyjnie, na zakończenie turnieju z okazji Dnia Flagi odbył się mecz towarzyski o puchar przechodni. Zagrali w nim sympatycy Regii Civitas oraz Prawnicy Przemyśl. Zakończył się pewnym zwycięstwem 7:3 Prawników, ale nie wynik był tu najważniejszy, a dobra zabawa. Bramki dla Prawników Przemyśl zdobyli: Krzysztof Gaca 2, Arkadiusz Ślisz, Maciej Głowacz, Jacek Miszczyszyn, Andrzej Furtak i Krzysztof Tryksza, zaś dla Regii Civitas: Michał Pilch, Artur Mielnik i Robert Bal.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.ZAKON ŻEBRZĄCYCH - FLAGA - TEKSTOWO.PL
ZAKON ŻEBRZĄCYCH - FLAGA - TEKSTOWO.PL