Reklama

Pilnujmy siebie nawzajem

06/04/2020 15:48

Apele, komunikaty i zalecenia dotyczące zachowania się w czasie epidemii powoli docierają do wszystkich. Ludzie zaczynają się do nich stosować, bo rozumieją, że tylko zdyscyplinowanie całego społeczeństwa może zmniejszyć zagrożenie. Niestety zdarzają się przypadki świadczące o zupełnej beztrosce, więc w interesie nas wszystkich jest eliminowanie niebezpiecznych zachowań.

– W środę, dwudziestego piątego marca, jechałam rano autobusem linii dwadzieścia – opowiada oburzona czytelniczka. – Na ulicy 3 Maja wsiadła młoda kobieta, zajęta rozmową przez telefon. Wtedy z głośników rozległ się komunikat, żeby przygotować bilety do kontroli i młoda kobieta, która okazała się kontrolerką, zaczęła sprawdzać bilety. Nie miała maseczki ochronnej ani[paywall] rękawiczek. Chcąc zeskanować bilet, zbliżała się do pasażerów na odległość wyciągniętej ręki, czyli kilkudziesięciu centymetrów, a przecież wszyscy zalecają odległość minimum półtora metra. Uważam, że kontrolerka, która w czasie tej strasznej epidemii pracuje w kilku kolejnych autobusach bez zabezpieczenia, naraża siebie, a co najgorsze innych pasażerów.

Żeby to wyjaśnić, skontaktowaliśmy się z Miejskim Zakładem Komunikacji. – Dotarł już do nas sygnał o tym incydencie – mówił prezes Leszek Radoń. – Kontrolę biletów przeprowadza firma zewnętrzna. Ale to nie usprawiedliwia niewłaściwego postępowania kontrolerki, gdyż to my, jako firma, odpowiadamy za bezpieczeństwo pasażerów. Jeszcze dzisiaj wyjaśnimy to, żeby więcej nie powtarzały się takie sytuacje – zapewnił prezes. 


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Radical News - niezalogowany 2020-04-06 22:00:55

    UWAGA !!! WAŻNY KOMUNIKAT !!!Eksperci z PAN wystosowali listę zaleceń na epidemię COVID - 19Nie pij, nie pal, myj ręce, bądź wege.ZOSTANWEGE.PL

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Radical News - niezalogowany 2020-04-06 22:23:37

    Odnośnie tych wszystkich apeli, komunikatów i zaleceń, to są one (z niewielkimi wyjątkami !) niczym dmuchanie na wrzód. Na wrzód jest jeden skuteczny sposób, trzeba wziąć skalpel i wyciąć go, a nie dmuchać i chuchać na tegoż. Zatem trzeba jasno zaznaczyć iż:EPIDEMIĘ KORONAWIRUSA  ZAWDZIĘCZAMY MIĘSOŻERCĄ !!!Wszystkie spekulacje próbujące wyjaśnić przyczynę pandemii COVID - 19 na świecie bez powiązania jej z zabijaniem zwierząt, są bezwartościowe, niezależnie kto je wypowiada.ZABIJANIE ZWIERZĄT, ZABIJA LUDZKOŚĆ !!!Pomyślcie nad tym, zgoła, trochę dłużej.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Radical News - niezalogowany 2020-04-06 22:33:57

    ŹRÓDŁEM COVID - 19 JEST PRZEMOC WOBEC ZWIERZĄT - KRYTYKAPOLITYCZNA.PLPRZEMYSŁOWY CHÓW ZWIERZĄT JEDNYM Z GŁÓWNYCH CZYNNIKÓW RYZYKA GLOBALNYCH PANDEMII - ROSLINNIEJEMY.ORGYOUTUBE.COM - TAK POWSTAŁ KORONAWIRUS? TARG W WUHAN 2020

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama