Reklama

Po Cebulę do Galerii Głównej u Attavantich

23/01/2020 13:45

Jeszcze do pierwszego lutego można obejrzeć wystawę cenionego jarosławskiego artysty rysownika, karykaturzysty i satyryka Henryka Cebuli. Wernisaż wystawy odbył się 10 stycznia.

Wystawa zatytułowana Cebulowe Pole ma charakter przekrojowy, oprócz[paywall] rysunków satyrycznych, z którymi artysta kojarzony jest najbardziej, w Galerii Głównej u Attavantich można obejrzeć także malarstwo, rysunek i rzeźbę Henryka Cebuli.

Wernisaż wystawy zgromadził liczne grono wiernych wielbicieli satyryka. W części oficjalnej ciepłym, okraszonym humorem słowem witał w murach galerii artystę zastępca burmistrza Dariusz Tracz oraz dyrektor Centrum Kultury i Promocji Tomasz Wywrót.

Po otwarciu wystawy do głosu doszli zapatrzeni w swego mistrza uczniowie jarosławskiego Zespołu Szkół Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego. Po parkiecie sali wystawowej potoczyły się cebule, Anna Bobowicz oraz Klaudia Broda wykonały dla bohatera wieczoru po piosence, a Julia Zarzecka zagrała na skrzypcach.

Reklama

Wystawa Cebulowe Pole Henryka Cebuli jest swego rodzaju preludium do obchodów jubileuszu 40-lecia jego pracy artystycznej, jednocześnie rozpoczyna nowy sezon wystawienniczy w Galerii Głównej u Attavantich.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama