Jeszcze do pierwszego lutego można obejrzeć wystawę cenionego jarosławskiego artysty rysownika, karykaturzysty i satyryka Henryka Cebuli. Wernisaż wystawy odbył się 10 stycznia.
Wystawa zatytułowana Cebulowe Pole ma charakter przekrojowy, oprócz[paywall] rysunków satyrycznych, z którymi artysta kojarzony jest najbardziej, w Galerii Głównej u Attavantich można obejrzeć także malarstwo, rysunek i rzeźbę Henryka Cebuli.
Wernisaż wystawy zgromadził liczne grono wiernych wielbicieli satyryka. W części oficjalnej ciepłym, okraszonym humorem słowem witał w murach galerii artystę zastępca burmistrza Dariusz Tracz oraz dyrektor Centrum Kultury i Promocji Tomasz Wywrót.
Po otwarciu wystawy do głosu doszli zapatrzeni w swego mistrza uczniowie jarosławskiego Zespołu Szkół Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego. Po parkiecie sali wystawowej potoczyły się cebule, Anna Bobowicz oraz Klaudia Broda wykonały dla bohatera wieczoru po piosence, a Julia Zarzecka zagrała na skrzypcach.
Wystawa Cebulowe Pole Henryka Cebuli jest swego rodzaju preludium do obchodów jubileuszu 40-lecia jego pracy artystycznej, jednocześnie rozpoczyna nowy sezon wystawienniczy w Galerii Głównej u Attavantich.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze