Reklama

Po co burmistrz pojechał na Słowację?

06/11/2015 08:06

Jarosławscy radni punktują działania burmistrza Waldemara Palucha. Odrzucają część zgłaszanych przez niego projektów uchwał. Przypominają o kompetencjach i rozliczają. Na ostatniej sesji rady miasta „oberwało się” włodarzowi nawet za wyjazd do Koszyc na Słowacji.

– Jakiemu celowi służyła ostania wizyta naszej delegacji na Słowacji. Nie było tam przedstawicieli Michalowiec, czyli miasta partnerskiego w tym kraju. Czy będziemy[paywall] podejmować kolejne kroki w celu pozyskania innych miast partnerskich na Słowacji, czy przestajemy współpracować z Michalowcami? Druga sprawa, dlaczego rada miasta nic na ten temat nie wie – pytał radny Wacław Spiradek.

Chodziło mu o wizytę burmistrza Waldemara Palucha w towarzystwie doradcy Zbigniewa Możdżenia, przedstawicieli jarosławskiego Stowarzyszenia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, Klubu Konsulów w Jarosławiu oraz Ośrodka Kultury i Formacji Chrześcijańskiej im. sł. B. Anny Jenke w Koszycach. – Nie rezygnujemy ze współpracy. Ten wyjazd był związany ze współpracą samorządu z Węgrami przy tworzeniu tak zwanego szlaku Rakoczego. Było to spotkanie robocze zaproponowane przez konsulów podczas wizyty w Jarosławiu – odpowiadał wiceburmistrz Wiesław Pirożek. – Był pan uprzejmy powiedzieć, że było to spotkanie samorządów. To pytam, od kiedy to doradcy wchodzą w skład samorządu. Tym bardziej że oni nigdzie nie figurują – dopytywał W. Spiradek, ale odpowiedzi nie dostał. Do jego wypowiedzi odniósł się za to radny Michał Muzyczka. – Co sesję będziemy ponawiać pytanie o nowe osoby zatrudnione w urzędzie. Nie wiemy, kto wchodzi w skład pracowników ratusza, kto ma pełnomocnictwa burmistrza. Chciałbym, by to powiedziano głośno, bo żyjemy informacjami prasowymi – stwierdził.


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    komentator - niezalogowany 2015-11-06 14:18:33

    Trzęsą porami...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    qwer - niezalogowany 2015-11-06 17:52:40

    Ja myślę, że to była wyprawa "śladami wyczawskiego"

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ktosik - niezalogowany 2015-11-06 18:02:42

    Z waszych kłótni nic dobrego dla Jarosławia nie wyniknie , a szkoda :(

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama