Zakończyła się przebudowa wiaduktów kolejowych w Ostrowie i Radymnie. Dzięki inwestycjom – jak zapewniają przedstawiciele PKP Polskie Linie Kolejowe – poprawiło się bezpieczeństwo.
W październiku br. zakończono prace przy przebudowie wiaduktów w Ostrowie i Radymnie na odcinku Munina – Żurawica. Obiekty zapewniają sprawne kursowanie pociągów. Zwiększyła[paywall] się prędkość jazdy składów pasażerskich na wiaduktach do 120 km/h oraz ich nośność do 22,5 ton na oś. Ułatwiają one także komunikację drogową, gdyż zostały poszerzone. W Radymnie, prawie dwukrotnie szerszy wiadukt (z 5,8 m na 11,05 m), pozwolił wyeliminować ruch wahadłowy. Szersze jezdnie zapewniają płynny i bezpieczniejszy przejazd samochodów. Dodatkowo nowe chodniki gwarantują dogodne przejście. Oba wiadukty zostały także podwyższone, a to umożliwia przejazd wszystkich aut. W I kwartale 2019 r., wygodniejszą komunikację kolejową i drogową zapewnią także dwa kolejne wiadukty: w Radymnie i Walawie. W ubiegłym roku PLK przebudowały już wiadukty w Jarosławiu i Tuczempach.
Według Doroty Szlachty z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., licznie inwestycje na trasie Rzeszów – Przemyśl zapewniają coraz sprawniejsze i wygodniejsze podróże. Ważny zakres prac na odcinku Munina - Żurawica dotyczy obiektów inżynieryjnych – 8 wiaduktów i 2 mostów. Poza tym obejmuje tory, perony, urządzenia sterowania ruchem kolejowym i sieć trakcyjną. Na wymienione prace przeznaczono blisko 20 mln zł. Ich zakończenie zaplanowano w I kwartale 2019 r.
– Kolejne prace na podkarpackiej trasie, szacowane są na ponad 16 mln zł netto – informuje Szlachta. – Rozpoczną się w drugiej połowie 2019 r. Zadanie obejmuje stacje Radymno i Przeworsk oraz prace na szlaku Przemyśl – Hurko – kończy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.I ogólnie żyje się w Przemyślu lepiej:-) Przyjechał Kaczyński i nastała euforia. Coś mówił o strefie ekonomicznej? Czy Hamryszczak wybuduje metro z Kazanowa do Mickiewicza?
Tak powstanie jeszcze 11 kościołów 8 muzem 24 apteki 16 banków i 200 szmateksow i 5 sklepów Piotruś pan i będzie smary city Przemyśl
Most w Przemyślu to jest ważna sprawa... co się z nim dzieje i kiedy .... o tym napiszcie ......
I ogólnie żyje się w Przemyślu lepiej:-) Przyjechał Kaczyński i nastała euforia. Coś mówił o strefie ekonomicznej? Czy Hamryszczak wybuduje metro z Kazanowa do Mickiewicza?
Tak powstanie jeszcze 11 kościołów 8 muzem 24 apteki 16 banków i 200 szmateksow i 5 sklepów Piotruś pan i będzie smary city Przemyśl
Most w Przemyślu to jest ważna sprawa... co się z nim dzieje i kiedy .... o tym napiszcie ......