Reklama

Pociągi jeżdżą szybciej, samochody bezpieczniej

28/10/2018 19:00

Zakończyła się przebudowa wiaduktów kolejowych w Ostrowie i Radymnie. Dzięki inwestycjom – jak zapewniają przedstawiciele PKP Polskie Linie Kolejowe – poprawiło się bezpieczeństwo.

W październiku br. zakończono prace przy przebudowie wiaduktów w Ostrowie i Radymnie na odcinku Munina – Żurawica. Obiekty zapewniają sprawne kursowanie pociągów. Zwiększyła[paywall] się prędkość jazdy składów pasażerskich na wiaduktach do 120 km/h oraz ich nośność do 22,5 ton na oś. Ułatwiają one także komunikację drogową, gdyż zostały poszerzone. W Radymnie, prawie dwukrotnie szerszy wiadukt (z 5,8 m na 11,05 m), pozwolił wyeliminować ruch wahadłowy. Szersze jezdnie zapewniają płynny i bezpieczniejszy przejazd samochodów. Dodatkowo nowe chodniki gwarantują dogodne przejście. Oba wiadukty zostały także podwyższone, a to umożliwia przejazd wszystkich aut. W I kwartale 2019 r., wygodniejszą komunikację kolejową i drogową zapewnią także dwa kolejne wiadukty: w Radymnie i Walawie. W ubiegłym roku PLK przebudowały już wiadukty w Jarosławiu i Tuczempach.

Według Doroty Szlachty z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., licznie inwestycje na trasie Rzeszów – Przemyśl zapewniają coraz sprawniejsze i wygodniejsze podróże. Ważny zakres prac na odcinku Munina - Żurawica dotyczy obiektów inżynieryjnych – 8 wiaduktów i 2 mostów. Poza tym obejmuje tory, perony, urządzenia sterowania ruchem kolejowym i sieć trakcyjną. Na wymienione prace przeznaczono blisko 20 mln zł. Ich zakończenie zaplanowano w I kwartale 2019 r.

Reklama

– Kolejne prace na podkarpackiej trasie, szacowane są na ponad 16 mln zł netto – informuje Szlachta. – Rozpoczną się w drugiej połowie 2019 r. Zadanie obejmuje stacje Radymno i Przeworsk oraz prace na szlaku Przemyśl – Hurko – kończy.


red.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Obywatel - niezalogowany 2018-10-28 19:50:43

    I ogólnie żyje się w Przemyślu lepiej:-) Przyjechał Kaczyński i nastała euforia. Coś mówił o strefie ekonomicznej? Czy Hamryszczak wybuduje metro z Kazanowa do Mickiewicza?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Peq - niezalogowany 2018-10-29 08:21:57

    Tak powstanie jeszcze 11 kościołów 8 muzem 24 apteki 16 banków i 200 szmateksow i 5 sklepów Piotruś pan i będzie smary city Przemyśl

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Przemyslak - niezalogowany 2018-10-29 11:06:37

    Most w Przemyślu to jest  ważna sprawa... co się z nim dzieje i kiedy .... o tym napiszcie ......

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama