Niedziela, 7 stycznia, późne popołudnie. Na Dworcu Przemyśl Główny tłumy. W poczekalni wszystkie ławki zajęte. Podróżni, dla których zabrakło miejsc siedzących, porozsiadali się na podłodze w sąsiedniej sali albo na korytarzach, inni okupują parapety.
Najcenniejsze są miejsca koło gniazdek, w których można podładować telefony. W holu z kasami ogromna, zakręcona kolejka. Ci z jej końca, żeby kupić bilet, muszą czekać co najmniej czterdzieści pięć minut i nie ma gwarancji, że wszyscy zdążą przed odjazdem pociągu. Na tablicach świetlnych są podane tylko[paywall] informacje o przyjazdach i odjazdach, natomiast brak informacji o opóźnieniach, więc podróżni kilka minut przed planowym odjazdem wychodzą na perony i dopiero tam się dowiadują, że pociąg będzie opóźniony, a czas opóźnienia może ulec zmianie. Wracają więc do poczekalni, gdzie już nie ma miejsc siedzących. Potem nerwowo próbują się czegoś dowiedzieć, ale na dworcu nie funkcjonuje informacja, a w kasie panie wiedzą jedynie, o której pociąg powinien odjechać planowo. Przyjezdni szukają restauracji albo baru, bo miejscowi wiedzą, że czynny jest tylko skromny punkt z kawą i hot dogami. Ludzie psioczą na kolej i w tej sytuacji trudno im się dziwić, a przecież to podobno dworzec międzynarodowy.
– To tutaj normalka – wyjaśnia jeden z podróżnych. – Często jeżdżę służbowo do Krakowa i Warszawy, więc niejeden raz to przerabiałem. Od połowy października ubiegłego roku sześć razy składałem reklamację z powodu dużych opóźnień, które sprawiały, że mój wyjazd był bezcelowy. Najpierw w kasie trzeba pobrać formularz, dokładnie go wypełnić i wysłać z dołączonym biletem. Raz już dostałem zwrot, a na pozostałe czekam, bo kolej ma maksymalnie miesiącna rozpatrzenie reklamacji. Przestudiowałem dokładnie regulamin przewozu osób, rzeczy i zwierząt. Całe pięćdziesiąt dwie strony. Najgorzej jest od dziesiątego grudnia, kiedy wprowadzono nowy rozkład jazdy. Prawie wszystkie pociągi intercity przyjeżdżają do Przemyśla opóźnione i opóźnione odjeżdżają. Najczęściej spóźnia się „Mehoffer” ze Szczecina i „Matejko”, na przykład ten drugi ma dzisiaj aż sto czterdzieści minut opóźnienia.
Zwróciliśmy się do Biura Prasowego PKP S.A. z prośbą o wyjaśnienie przyczyn następujących problemów dotyczących dworca głównego Przemyśl:
1 – niewystarczająca ilość miejsc siedzących w poczekalni, co sprawia, że podróżni siedzą na podłodze; 2 – w poczekalni brak informacji głosowych o odjazdach, przyjazdach i spóźnieniach pociągów; 3 – brak informacji o opóźnieniach na tablicach świetlnych; 4 – brak restauracji czy baru (jeden punkt gastronomiczny ma zbyt ubogą ofertę). Kiedy tylko otrzymamy odpowiedź, wrócimy do tego tematu.
Regulamin przewozu osób, rzeczy i zwierząt przez Spółkę „PKP Intercity”
Paragraf 25. Odszkodowanie w razie opóźnienia pociągu
Pkt1. Podróżny może żądać odszkodowania z tytułu opóźnionego przyjazdu pociągu do stacji wskazanej na bilecie. Pkt 2. Jeżeli opóźnienie pociągu wyniosło: od 60 do 119 minut, odszkodowanie stanowi 25 procent, jeżeli 120 minut lub więcej, odszkodowanie stanowi 50 procent podstawy (ceny biletu). Podróżny może ubiegać się o odszkodowanie z tytułu opóźnienia pociągu na podstawie pisemnego wniosku, do którego powinien załączyć oryginał(y) biletu. Odszkodowanie przyznawane jest w postaci bonu, który można wykorzystać do końca roku na zakup biletu. Na pisemny wniosek podróżnego odszkodowanie wypłacane jest w formie pieniężnej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Co , nie można było choćby zasygnalizować powodu takiej sytuacji . ? Każdy lub wielu domyśla się ,ze chodzi o brak obsad w kasach biletowych . Ale czy na pewno?
A internet,a biletomat,który stoi na dworcu i nikt z niego nie korzysta. Rozumiem ludzi starszych,którzy nue potrafią obsłużyć biletomatu czy internetu,ale tam stoją sami młodzi ludzie. Do biletomatu nie ma kolejek,a w internecie można kupić spokojnie bilet już z przesiadką. Zajmijcie się lepiej niewykorzystanymi lokalami na dworcu,które straszą pustką od lat. Za nasze pieniądze są ogrzewane,a mogą zostać wynajęte i zarabiać na siebie. tylu podróżnych korzysta z tego dworca i ani w 1% nie jest wykorzystany jego potencjał,tym się zajmijcie,bo to ważna sprawa.
Jakoś na zdjęciach nie pokazaliście samego biletomatu, przy którym nigdy nie ma kolejek.ALEE TAAAAK ZRÓBMY CEBULACKI BÓL DUPY O COKOLWIEK, ZAMIAST ZWRÓCIĆ UWAGĘ, NA COŚ DOBREGO I NOWEGO .ŻAŁOSNY PROPAGANDOWY BRUKOWIEC
Bastion PiS nie korzysta z biletomatów.
POd "rządami" PISoBOLSZEWII głęboki ciemny komunizm.
Miłe to, tępić głupotę i ciemnotę PISoBOLSZEWI. Ma was uwierać i macie kwiczeć, he he.
https://www.intercity.pl/pl/site/dla-pasazera/informacje/bilet/wyszukiwarka-kas-i-biletomatow.html?location=Przemy%C5%9Bl&type%5Bkasy_k%5D=1&type%5Bkasy_m%5D=1&type%5Bbiletomaty%5D=1
Biletomat przewozów regionalnych i wydaje mi się że cebulacki specjalista to wie.
Czy tu w Przemyślu chodzi o dworzec PKP czy o PIS.Uważam że w Przemyślu jest dużo Komunistów i im uwierają rządy PISu.Otóż będą wybory, głosujcie na PO jeżeli Wam z nimi tak dobrze było.Jeżeli Wam z tym żle to macie zagłosować na PIS, który robi wszystko by Polakom żyło się lepiej.Płace wiek emerytalny, sprzedane Banki odkupuje PIS, więc wspomagajcie go, po zniszczonej PO ciężko od razu posprzątać, nie wspomnę o sądownictwie i Gronkiewicz jak ludzi na bruk z mieszkań usuwała. Wybór należy do Was i cz Choma dalej będzie Wami rządził.
dajcie spokój... otworzyć dwie dodatkowe kasy aleeee czy to nie kolejki przed pociągiem do kijowa? :D a może z KIJOWA
POubecja marzy o "Złotej Rybce"bo stare koryto się rozwaliło.
Chyba wiekszym problemem jest to,ze TYLE ludzi wyjezdza z tak pieknego MIASTA,ktory kiedyś tętnił życiem :( Warto sie tym zainteresować!
PISoBOLSZEWICKIEGO wstawania z kolan cd.http://wyborcza.biz/pieniadzeekstra/7,134263,22876888,sredniowiecze-w-regionalnych-polaczeniach-kolejowych.html#BoxBizLink
z ta pustą przeszczenią to spokojnie, od marca nie mozna handlowac w niedziele za wyjątkiem stacji benzynowych, sklepów z dewocjonaliami i dworców. bedzie tam wkotce biedronka
Schizofrenia paranoidalna to przykra dolegliwość umysłowa, której charakterystycznym objawem są urojenia prześladowcze. Chory nie odbiera otaczającego go świata takim, jakim on jest naprawdę, ale w sposób całkowicie błędny. Co najgorsze te wszystkie omamy i urojenia chory przeżywa, jako otaczającą go rzeczywistość. Szkoda każdej sekundy w Twoim przypadku. Udaj się natychmiast do Jarosławia na Kościuszki do "prewentorium". Nie musisz mieć skierowania od rodzinnego. Z tym schorzeniem przyjmują całodobowo. Nie bój się elektrowstrzasów, bo w Twoim przypadku zastosowana ich znaczna ilość to jedyny dla Ciebie ratunek. Szkoda czasu. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Jak już wrócisz do pełnej świadomości to daj "cynę" jak się czujesz. Powodzenia.
Czym? Miasto pod rządami Chomy zdechło, oznaki rozkładu zaczynają być coraz widoczniejsze.
hasler ty jesteś nieszczęśliwy albo masz zryty beret jak pisze zenekblues, nawet trochę mi szkoda ciebie- tylko nie skacz z mostu bo woda zimna, chociaż może przetrzeźwiejesz i zobaczysz że świat jest piękny tylko ludzie są źli...
To sie nazywa dobra zmiana.Rzeczy, które kiedyś działały nie podobały się pisuarom. Więć trzeba było je po pisowemu przerobić...
zamknijcie japy i piszcie o problemie ktory zostal tu poruszony a nie wyzalacie sie pisiory ,peowcy itd. sa ludzie ktozy maja gdzies wasze partie,chca tylko zeby miec spokojne zycie
Wczoraj 14-01-2018 kolejka jeszcze dłuższa, a spóźnienie PKP Intercity o godzinie 16 i 16:35 ze stacji początkowej 70 minut . Brawo PKP!!!!!
Przepraszam, jak ludzie stoją w kolejce po bilet to pociąg stoi i czeka na nich, przecież nie odjedzie.Czy to tak trudno pojąć ?A jak cię to dziwi Pani ''korzystająca z usług'' to zapraszam do pooglądania dowolnego filmu Barei, to wszystko to już kiedyś było, nic nowego.
To jest POCIĄG do PRL-u. Nic nowego. Centralizacja nadchodzi...
Co , nie można było choćby zasygnalizować powodu takiej sytuacji . ? Każdy lub wielu domyśla się ,ze chodzi o brak obsad w kasach biletowych . Ale czy na pewno?
A internet,a biletomat,który stoi na dworcu i nikt z niego nie korzysta. Rozumiem ludzi starszych,którzy nue potrafią obsłużyć biletomatu czy internetu,ale tam stoją sami młodzi ludzie. Do biletomatu nie ma kolejek,a w internecie można kupić spokojnie bilet już z przesiadką. Zajmijcie się lepiej niewykorzystanymi lokalami na dworcu,które straszą pustką od lat. Za nasze pieniądze są ogrzewane,a mogą zostać wynajęte i zarabiać na siebie. tylu podróżnych korzysta z tego dworca i ani w 1% nie jest wykorzystany jego potencjał,tym się zajmijcie,bo to ważna sprawa.
Jakoś na zdjęciach nie pokazaliście samego biletomatu, przy którym nigdy nie ma kolejek.ALEE TAAAAK ZRÓBMY CEBULACKI BÓL DUPY O COKOLWIEK, ZAMIAST ZWRÓCIĆ UWAGĘ, NA COŚ DOBREGO I NOWEGO .ŻAŁOSNY PROPAGANDOWY BRUKOWIEC