W poniedziałek, 11 września, swoje 25-lecie święceń biskupich obchodził w Lubaczowie biskup pomocniczy diecezji zamojsko-lubaczowskiej Mariusz Leszczyński.
Można powiedzieć, że był to podwójny jubileusz, bo tego samego dnia ks. bp M. Leszczyński świętował też 40. rocznicę kapłaństwa. Z tej szczególnej okazji w lubaczowskim sanktuarium odprawiona została uroczysta msza św. z udziałem jubilata oraz duchownych, którzy razem z bp. M. Leszczyńskim przyjmowali święcenia kapłańskie. W eucharystii licznie uczestniczyli wierni, harcerze, przedstawiciele Klubu Inteligencji Katolickiej oraz starosta lubaczowski Zenon Swatek i posłanka Teresa Pamuła. Wydarzenie było okazją do podziękowania ks. bp. Leszczyńskiemu za owocną posługę i wypraszania dla niego potrzebnych łask.
Na kolejne lata życzono mu opieki Matki Bożej Łaskawej, wytrwałości w trudach codziennej posługi duszpasterskiej oraz zdrowia i siły do dalszej pracy.
Jubilat urodził się 3 kwietnia 1957 r. w Horyńcu-Zdroju. Również tam uczęszczał do szkoły podstawowej, a potem do liceum. W jego życiorysie nie brak także epizodu związanego z Przemyślem, gdzie ukończył...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 56% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze