Reklama

Podwójny jubileusz bpa Mariusza Leszczyńskiego

W poniedziałek, 11 września, swoje 25-lecie święceń biskupich obchodził w Lubaczowie biskup pomocniczy diecezji zamojsko-lubaczowskiej Mariusz Leszczyński.

Można powiedzieć, że był to podwójny jubileusz, bo tego samego dnia ks. bp M. Leszczyński świętował też 40. rocznicę kapłaństwa. Z tej szczególnej okazji w lubaczowskim sanktuarium odprawiona została uroczysta msza św. z udziałem jubilata oraz duchownych, którzy razem z bp. M. Leszczyńskim przyjmowali święcenia kapłańskie. W eucharystii licznie uczestniczyli wierni, harcerze, przedstawiciele Klubu Inteligencji Katolickiej oraz starosta lubaczowski Zenon Swatek i posłanka Teresa Pamuła. Wydarzenie było okazją do podziękowania ks. bp. Leszczyńskiemu za owocną posługę i wypraszania dla niego potrzebnych łask.

Na kolejne lata życzono mu opieki Matki Bożej Łaskawej, wytrwałości w trudach codziennej posługi duszpasterskiej oraz zdrowia i siły do dalszej pracy.

Reklama

Jubilat urodził się 3 kwietnia 1957 r. w Horyńcu-Zdroju. Również tam uczęszczał do szkoły podstawowej, a potem do liceum. W jego życiorysie nie brak także epizodu związanego z Przemyślem, gdzie ukończył...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 56% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama