Na nadsańskich boiskach w Przemyślu odbyły się Mistrzostwa Straży Granicznej w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn. W otwarciu imprezy uczestniczył były znakomity polski siatkarz, wielokrotny reprezentant Polski, a obecnie prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastian Świderski.
Uroczyste otwarcie mistrzostw odbyło się 7 lipca br., w Światowy Dzień Siatkówki. Gospodarzem wydarzenia był po raz kolejny komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu gen. bryg. SG Tomasz Zybiński. W otwarciu – oprócz S. Świderskiego – uczestniczył także m.in. prezydent Przemyśla Wojciech Bakun.
Do udziału w mistrzowskiej rywalizacji zgłosiły się zespoły reprezentujące wszystkie oddziały straży granicznej w kraju: Podlaski, Nadbużański, Karpacki, Śląski, Nadodrzański, Morski, Warmińsko – Mazurski, Nadwiślański oraz Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej.
Mistrzostwa w kategorii kobiet i mężczyzn przeprowadzono na trzech boiskach zlokalizowanych tuż przy kładce pieszo-rowerowej. Organizatorzy zadbali o znakomite przygotowanie placów gry oraz zaplecza dla zawodników. Nad prawidłowością rozgrywek czuwali sędziowie Podkarpackiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej.
Trzydniowe zmagania – naturalnie w duchu fair play – zakończyły się 9 lipca br. Po fazie zasadniczej rozegrane zostały pojedynki o podium. Wśród kobiet o najniższy jego stopień Podlaski OSG rywalizował z Karpackim OSG, zaś wśród mężczyzn – Podlaski OSG i Nadwiślański OSG.
W kategorii kobiet na trzecim miejscu podium stanęły reprezentantki Podlaskiego OSG, wygrywając mecz z zawodniczkami z Małopolski 2:0. Brązowy medal w kategorii mężczyzn zdobył także zespół Podlasia, pokonując drużynę z Nadwiślańskiego OSG wynikiem 2:0.
W finałowej rozgrywce wśród kobiet zmierzyły się reprezentacje Bieszczadzkiego OSG i Morskiego OSG, zaś wśród mężczyzn – Nadbużańskiego OSG i Warmińsko-Mazurskiego OSG z Kętrzyna. Po zaciętej walce złote medale w kategorii kobiet zdobyły reprezentantki Morskiego OSG w Gdańsku, pokonując zespół z Podkarpacia 2:0. Mistrzami straży granicznych w siatkówce plażowej w kategorii mężczyzn zostali zawodnicy z Warmii i Mazur, którzy wygrali 2:0 z Nadbużańskim OSG.
Podczas podsumowanie trzydniowej rywalizacji, gen. bryg. SG T. Zybiński pogratulował wszystkim zawodnikom wyników i sportowej walki. Wręczył także pamiątkowe dyplomy, medale oraz upominki w postaci statuetki symbolizującej Twierdzę Przemyśl i niedźwiadka BiOSG, który niedawno został umieszczony na przemyskim rynku. Podkreślił, że tego typu zawody i rywalizacja to doskonała okazja, aby mundurowi z różnych zakątków kraju mogli spotkać się w okolicznościach poza codziennymi zadaniami służbowymi.
Kolejne miejsca wśród kobiet zajęły zespoły: 4. Karpacki OSG, 5. Warmińsko-Mazurski OSG, 6. Nadbużański OSG, 7. Śląski OSG, 8. Nadwiślański OSG, zaś wśród mężczyzn: 4. Nadwiślański OSG, 5. Bieszczadzki OSG, 6. Morski OSG, 7. Śląski OSG, 8. Karpacki OSG.
Najlepszą zawodniczką mistrzostw została Magdalena Fijoł z Morskiego OSG, a najlepszym zawodnikiem Adam Pawłowski z Warmińsko-Mazurskiego OSG.
Organizatorami mistrzostw byli: Komenda Główna SG, Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG, Zarząd Główny NSZZ FSG, NSZZ FSG SG przy BiOSG oraz IPA Region Bieszczadzki.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze