I-ligowa futsalowa ekipa Eurobusu Przemyśl się nie zatrzymuje. Po czterech kolejkach, trzech bardzo dobrych spotkaniach i przyznanym walkowerze drużyna prowadzi w tabeli.
Przemyski zespół w sobotni wieczór, 27 listopada br., podejmował u siebie GKS Futsal II Nowiny. Od początku starał się narzucić rywalowi swój styl gry. Eurobusiacy rozgrywali piłkę i szukali sposobów na pokonanie bramkarza przyjezdnych.
Zamknięci w defensywie goście nie byli w stanie przejąć piłki, którą jak po sznurku wymieniali między sobą gospodarze. Wynik w 6. min[paywall] otworzył Arkadiusz Gil. Damian Demski wypatrzył niepilnowanego na lewym skrzydle Kamila Bałę, który precyzyjnie, z pierwszej piłki, odegrał do wbiegającego Gila. Tym uderzeniem rozpoczęło się jednostronne widowisko.
Goście byli tłem dla przemyślan, którzy czy grali „klepką”, przyspieszając wymiany, czy spokojnie rozgrywali piłkę w środku pola, byli nie do zatrzymania. Szmajdel w bramce gości dwoił się i troił, aby naprawiać błędy dziurawej defensywy. Niestety, sam meczu nie uratował.
Przed przerwą osamotniony golkiper przyjezdnych piłkę z siatki wyjmował jeszcze pięciokrotnie po dwóch kolejnych trafieniach Gila oraz po jednym: Mateusza Wanata, Hryhorija Zanki oraz Miłosza Mrozińskiego.
Druga połowa nie różniła się od pierwszej. Dla Eurobusu 6:0 było za mało. Strzelanie po przerwie rozpoczął Damian Mikulec precyzyjnym, płaskim uderzeniem na dalszy słupek. Niespełna półtorej minuty później Gil podwyższył wynik. Zdobył swojego czwartego gola, a następnie – po jego uderzeniu – padła bramka samobójcza.
Do końca pozostawało jeszcze 10 minut, więc można było się spodziewać przełamania bariery 10 goli. I tak się stało! Precyzyjnym strzałem ze środka popisał się D. Demski, powiększając przewagę gospodarzy do 10 trafień. Po kilku minutach spokojnego kontrolowania gry, dobrze w polu karnym znalazł się M. Wanat, który ustalił końcowy wynik.
Eurobus Przemyśl – GKS Futsal II Nowiny 11:0 (6:0)
Bramki: Gil 4, Wanat 2, Zanko, Mroziński, Demski, Mikulec, samobójcza.
Eurobus: Kuźma, Mikus – Kazek, Wanat, Rudnicki, Zanko, Bogacz, Gil, Demski, Bała, Modny, Mikulec, Mroziński. Trenrer: Robert Kurosz.
GKS Futsal II: Szmajdel – Dorobek, Rodak, Iwan, Pokora, Wieczorek, Wicik. Trener: Piotr Lichota.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze