Reklama

Pokaz mody ekologicznej i akcja sprzątania świata w Krasiczynie

29/09/2017 15:00

W piątek, 22 września, w Gimnazjum im. kard. A. S. Sapiehy w Krasiczynie obył się finał XXIV akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2017”.


fot.Miłosz Wilgucki
Pokaz mody wzbudził najwięcej emocji wśród publiki, na zdjęciu jedna z modelek prezentująca swoją kreację.

Akcja, skierowana do dzieci i młodzieży z województwa podkarpackiego, miała miedzy innymi na celu propagowanie nowego podejścia do śmieci, czyli traktowania ich jako surowca do dalszej obróbki. Oprócz krótkich prelekcji, dotyczących czystości środowiska, które zaprezentowali zaproszeni goście, był też czas na występy artystyczne w wykonaniu uczniów. 

Wokaliści zaprezentowali piosenki o tematyce ekologicznej. Największym aplauzem cieszył się pokaz mody. W rytm znanych piosenek uczniowie prezentowali się w zrobionych własnoręcznie ubraniach. Kreacje młodzi ekolodzy wykonali z przedmiotów nadających się do recyklingu. Nie brakowało sukien z plastikowych reklamówek czy nakrętek. Dzieci bardzo profesjonalnie podeszły do ról i na prowizorycznym „wybiegu” prezentowały się jak światowej klasy modelki i modele.

Reklama

Świadomość to podstawa


fot.Miłosz Wilgucki

Organizatorzy zaplanowali też sprzątanie okolicy. Niestety ze względu na niekorzystną pogodę musiało poczekać. Druga część uroczystości odbyła się w ośrodku „Impresja”, gdzie pomysłodawcy zaproponowali ciekawe konkursy oraz wspólne ognisko.

Na finał „Sprzątania Świata – Polska 2017” i akademię przybyło wielu gości, wśród których znaleźli się: Maria Kurowska, wicemarszałek województwa podkarpackiego, Mariusz Trojan, zastępca dyrektora Departamentu Ochrony Środowiska Województwa Podkarpackiego, Jerzy Wolski, dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych w Przemyślu, Tadeusz Bobek, wójt gminy Krasiczyn oraz przedstawiciele krasiczyńskiej oświaty.

Reklama

Nagrodzeni:

Kategoria „Ekologiczny zwierzak leśny” (klasy od 1 do 3)

Julia Kajpust (kl. 3) Publiczna Szkoła Podstawowa w Pysznicy

Nikola Sikora (kl. 3) Szkoła Podstawowa w Wiśniowej

Aleksandra Dziadosz (kl. 3) Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy we Frysztaku

Wyróżnienia: Zuzanna Wróbel (kl.3), Szkoła Podstawowa w Krasiczynie; Szymon Salamon (kl. 3), Szkoła Podstawowa w Jaszczurowej Kat. „Biżuteria Ekologiczna” (klasy od 4 do 7)

Paulina Ruszała (kl. 6), Szkoła Podstawowa w Żarnowej

Aleksandra Bundyra (kl. 7), Szkoła Podstawowa w Cieszanowie

Reklama

Emilia Typowicz (kl. 5), Szkoła Podstawowa w Wojaszówce

Wyróżnienia: Julia Magryś (kl. 4), Szkoła Podstawowa w Wiśniowej; Kornelia Butryn (kl. 5), Publiczna Szkoła Podstawowa w Kłyżowie, Wiktoria Sowińska, Szkoła Podstawowa w Łękach Strzyżowskich.


fot.Miłosz Wilgucki
MiW
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    soad - niezalogowany 2017-09-29 20:19:57

    YOUTUBE.COM - POŻERANIE ZIEMI

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    soad - niezalogowany 2017-09-29 20:28:24

    YOUTUBE.COM - EVIL DEAD - ANNIHILATION OF CIVILIZATION VIDEO FROM TALES...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    soad - niezalogowany 2017-09-29 20:47:28

    PRACOWNIA.ORG.PL * KLUBGAJA.PL * EKOLOGIA.PL * OTWARTEKLATKI.PL * NIE PODAJE RĘKI MYŚLIWYM - FACEBOOK.COM * VIVA.ORG.PL * WEGETARIANIE.PL

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama