Reklama

Pół wieku konkursu-plebiscytu. Ryszard Makara sportowcem 50-lecia [ZDJĘCIA]

86 sportowców i trenerów w naszego regionu umieściliśmy na liście nominowanych w jubileuszowej, 50. edycji Konkursu-Plebiscytu Czytelników Życia Podkarpackiego na 10 Najlepszych-Najpopularniejszych Sportowców 2024 roku. Jako że był to również nasz 50. raz, zaproponowaliśmy naszym Czytelnikom wybór 10 najlepszych sportowców Życia Przemyskiego i Podkarpackiego za okres 1968 – 2024. W głosowaniu Czytelników najlepszym sportowcem tego okresu okazał się Ryszard Makara z Przemyskiego Klubu Karate Kyokushin.

Tradycja zobowiązuje. Choć z roku na rok różnego rodzaju podsumowania, konkursy czy plebiscyty cieszą się coraz mniejszym zainteresowaniem w papierowych wydaniach prasy, zdecydowaliśmy, że rezygnować z organizacji kolejnej edycji naszej zabawy nie będziemy, bo… tradycja to rzecz święta. A poza tym była to przecież edycja wyjątkowa, bo 50., czyli  jubileuszowa.

Ten piękny jubileusz zobowiązał kapitułę konkursu-plebiscytu do przeprowadzenia wyboru 10 najlepszych sportowców Życia Przemyskiego i Podkarpackiego za okres 1968 – 2024.Zaprosiliśmy więc naszych Czytelników do wyboru najlepszego-najpopularniejszego sportowca, trenera, juniora i oldboja w 2024 r. oraz wyboru najlepszego sportowca 50-lecia naszej zabawy!

Reklama

Ruszyliśmy tuż po świętach

Nasi Czytelnicy szósty raz z rzędu głosowali w czterech kategoriach: seniorów, juniorów, trenerów i oldbojów. W poprzedniej edycji wprowadziliśmy piątą kategorię: drużyna roku. Ten zwyczaj zachowaliśmy. Drużyny nie wybierali czytelnicy, a – po obradach – wskazała ją kapituła konkursu-plebiscytu.

Łącznie nominowaliśmy 86 osób. W pierwszej z wymienionych kategorii, czyli seniorów, nasi czytelnicy mogli wybierać z grona 21 sportowców, w drugiej, czyli juniorów, z grona 32 sportowców, w trzeciej, czyli trenerów, nominowaliśmy 24 osoby, zaś w kategorii oldbojów w szranki stanęło 9 sportowców. Głosowanie w 50. edycji rozpoczęliśmy 27 grudnia 2024 roku, zakończyliśmy zaś 31 stycznia br.

Reklama

Od dwóch edycji zmieniliśmy sposób głosowania. Nie było można tego robić na dwa sposoby, czyli w formie papierowej i SMS-owej. Zrezygnowaliśmy z tej pierwszej, czyli kuponów w formie papierowej. Wszystkie głosy na swoich ulubieńców nasi czytelnicy mogli oddawać drogą elektroniczną. Łącznie otrzymaliśmy 4 tys. 429 SMS-ów, co jest rekordem naszej zabawy. W 49. edycji było o 1 tys. 300 SMS-ów mniej.

Święto regionalnego sportu

Zgodnie z tradycją wyniki ogłosiliśmy oficjalnie, na specjalnie zorganizowanym spotkaniu ze sportowcami, trenerami, zaproszonymi gośćmi. Naszą uroczystość po raz kolejny przeprowadziliśmy w gościnnych progach Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej (wielkie dzięki dla pana dyrektora Jana Jarosza!). Odbyła się 12 lutego br. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in.: wicemarszałek województwa podkarpackiego (patron honorowy, dzięki!) Piotr Pilch, posłanka na Sejm RP Anna Schmidt, starosta powiatu przemyskiego Bożena Ryczan, prezydent Przemyśla Wojciech Bakun, były wieloletni prezydent Przemyśla Robert Choma, burmistrz Jarosławia Marcin Nazarewicz, przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Marcin Kowalski, przewodnicząca Rady Powiatu Lubaczowskiego Marta Tabaczek, sekretarz powiatu przeworskiego Tomasz Kotliński, radny i zarazem członek Zarządu Powiatu Przemyskiego Lucjan Mielnikiewicz, wiceprezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Józef Ozimek, w zastępstwie posła Marka Rząsy – szef jego biura w Przemyślu Sebastian Jasiński, dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Przemyślu Grzegorz Kozioł, dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu Michał Cebula, wiceprezes Stowarzyszenia „Sportowy Duch” w Birczy Stanisław Chrobak. Bardzo miło było nam gościć rodziców, opiekunów czy osoby towarzyszące naszych laureatów.

Reklama

Z wielką przyjemnością musimy odnotować, że nagrodzeni stawili się niemal w komplecie! Nieobecności: Tomasza Jastrząbka (kategoria senior), Karola Kamińskiego (senior; nagrodę odebrał kolega klubowy Grzegorz Wojtas), Kacpra Kielara (senior; nagrodę odebrał kolega klubowy Maciej Kubisztal) i Zdzisława Bodnara (trener; nagrodę odebrał prezes Nurtu Przemyśl Łukasz Polak) były usprawiedliwione. Bez dwóch zdań, co podkreślali wszyscy przybyli, było to prawdziwe święto regionalnego sportu!

Kwartet zaczął imprezę

Scenariusz imprezy postanowiliśmy napisać tak, aby nie było nudno. Na początek widowni zaprezentował się kwartet smyczkowy „Bella Harmonia”, działający przy Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu pod artystyczną opieką pani Magdaleny Betlei, w składzie: Gabriela Majchrowicz (skrzypce), Apolonia Ścibor (skrzypce), Maja Zuzmak (altówka), Martyna Polnik (wiolonczela). Kwartet zagrał cztery utwory: Wolfganga Amadeusza Mozarta – Divertimento F-dur, cz. I Allegro, Jule’a Styne’a – walc, Felixa Bernarda – Winter Wonderland oraz Nino Roty – temat miłosny z filmu Ojciec Chrzestny.

Reklama

Potem przyszedł czas na przemówienia zaproszonych gości. Temat przewodni spotkania tak ich porwał, że trwało to dłużej, niż przewidywaliśmy, ale był to naprawdę cenny punkt programu.

Wyniki za osiągnięcia w 2024 roku

Następnie przyszedł czas na ogłoszenie wyników naszej zabawy, czyli tych, którzy zwyciężyli w 50. edycji Konkursu-Plebiscytu Czytelników Życia Podkarpackiego na 10 Najlepszych-Najpopularniejszych Sportowców 2024 roku. Głosowanie Czytelników nie pozostawiło wątpliwości, kto wygrał w poszczególnych kategoriach. Po raz kolejny mobilizacja przemyskiego środowiska karate kyokushin była wyjątkowa.

Reklama

W kategorii „trener” zwyciężyli Ryszard i Jerzy Makarowie – legendy przemyskiego karate kyokushin, jako zawodnicy, a obecnie trenerzy; założyciele Przemyskiego Klubu Karate Kyokushin. W kategorii „oldboj” wygrał Krzysztof Gierczak – wielokrotny mistrz Polski w kolarstwie górskim i przełajowym, aktualny mistrz Polski w kategorii masters. W kategorii „junior” triumfował Samir Azizow z Przemyskiego Klubu Karate Kyokushin, zaś w kategorii „senior” jego kolega klubowy Tomasz Dytyniak. Pełne wyniki obok.

Decyzją kapituły 50. Konkursu-Plebiscytu na 10 Najlepszych-Najpopularniejszych Sportowców w 2024 roku Drużyną Roku został Texom Eurobus Przemyśl, występujący w FOGO Futsal Ekstraklasie. Zespół, który w poprzednim sezonie był żółtodziobem najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce, w trwającym jest jednym z kandydatów do medali! Miło było nam gościć na uroczystości sponsora tytularnego klubu, prezesa krakowskiej firmy Krystiana Wosia oraz prezesa klubu Mariusza Frankowa.

Reklama

Poseł na Sejm RP Marek Rząsa (nieobecność usprawiedliwiona!) ufundował puchar dla najmłodszej laureatki jubileuszowej edycji. Otrzymała go Barbara Radochońska ze Szkoły Akrobatyki Powietrznej Ilmatar Przemyśl. Basia ma 9 lat.

Spotkanie pokoleń

Po prezentacji laureatów przyszedł czas na chwilę oddechu. Na moment podziwiania umiejętności artystycznych przedstawicieli dwóch przemyskich klubów i szkół. Jako pierwsze zaprezentowały się młode zawodniczki klubu Akrobatyka Fit Kid Przemyśl-Żurawica: Julia Ruśnica, Amelia Błażejewska, Walerija Konopljanka, Amelia Wołoszyn i Julia Stadnik, oczywiście pod czujnym okiem trenera Jacka Smuczka. Przyznać trzeba, że młode sportsmenki zawładnęły sercami gości! Podobnie jak dwa duety z legendarnej już Szkoły Tańca „A – Z” Aleksandry Sołgi. Publiczności w porywających rytmach salsy zaprezentowali się Sylwia Sarnowska i Bruno Sarnowski – mistrzowie Polski IDO’2024 w tańcach par w kategorii couple bachata adults. Wystąpiły także Anna Khrebet i Wiktoria Wojnicka-Wlazło, które zaprezentowały w duecie tańce karaibskie.

Reklama

Bardzo chcieliśmy, aby to nasze jubileuszowe spotkanie było spotkaniem pokoleń. I mamy nadzieję, że to się udało. Cieszymy, że z naszego zaproszenia skorzystali przedstawiciele dwóch szkół mistrzostwa sportowego z naszego regionu. Tej z Przemyśla i tej z Jarosławia.

Zespół z SMS Przemyśl to uczestnicy turnieju finałowego mistrzostw Polski w kategorii do 17 lat w futsalu. Zawody odbyły się od 7 do 9 lutego br. w Ustce. Przemyślanie zmagania zakończyli na fazie grupowej, ale zebrali z pewnością ogrom doświadczeń. Trenerem zespołu jest Grzegorz Kozioł; kierownikiem – Krystian Górecki, jego asystentem – Kamil Krukiewicz, który nad Bałtykiem wszystko dokumentował. Na muzealnej scenie sali widowiskowej zaprezentowali się: Tomasz Osada, Jakub Duchoń (bramkarze) oraz Jan Borysławski (kapitan), Filip Kudelski, Antoni Mołoń, Michał Cygan, Hubert Ryznar, Karol Gierczak, Filip Haczela, Karol Bogdański, Gracjan Młodziński, Paweł Cielewicz. Zawodnicy otrzymali dyplomy oraz gadżety ufundowane przez Urząd Miejski w Przemyślu.

Reklama

SMS Jarosław reprezentowała drużyna JKS SMS Jarosław, która w kategorii U-19 awansowała w rundzie jesiennej sezonu 2024 – 2025 do Ligi Makroregionalnej, zajmując w 1. lidze podkarpackiej 2. miejsce. Wygrali 10 meczów, 1 zremisowali i 3 przegrali. Najlepszym strzelcem zespołu był Albert Drapała, który strzelił 18 bramek. Już niedługo, kiedy rozpocznie się runda wiosenna, drużynę czekają pojedynki z drużynami młodzieżowymi klubów z ekstraklasy, jak: Puszcza Niepołomice, Korona Kielce czy Motor Lublin oraz Sandecją Nowy Sącz, Lublinianką Lublin i Resovią Rzeszów. Trenerem zespołu jest Maciej Mikłasz, który jest asystentem szkoleniowca IV-ligowego JKS Bogdana Zająca, kierownikiem zespołu Krzysztof Dworak. Warto dodać, że to dopiero drugi raz w historii powiatu jarosławskiego, kiedy drużyna piłkarska wywalczyła awans do tych elitarnych rozgrywek, ale pierwszy w najbardziej prestiżowej kategorii wiekowej, czyli do 19 lat.

Na muzealnej scenie sali widowiskowej zaprezentowali się: Andrzej Warchoł, Dawid Budniak, Bartosz Dworak, Albert Drapała, Paweł Boryło, Eryk Sęk, Ivan Ngaha, Miłosz Lisowski, Maciej Szczepański, Ksawery Rokoszyński, Marcin Wiśniowski, Olaf Muliński, Patryk Pakuła, Paweł Dąbrowski, Miłosz Lisowski, Szymon Pels i Wiktor Hołub.

Reklama

Młodzi jarosławianie, podobnie jak przemyślanie, otrzymali dyplomy i niespodzianki przygotowane przez Urząd Miasta Jarosławia. Obu samorządom (na czele z prezydentem W. Bakunem i burmistrzem M. Nazarewiczem) serdecznie dziękujemy!

Najlepsi sportowcy w miastach i powiatach

Powoli zbliżaliśmy się do finału naszego spotkania. A na finał zarezerwowaliśmy sobie wyniki głosowania na 10 najlepszych-najpopularniejszych sportowców  Czytelników Życia Przemyskiego i Podkarpackiego za okres 1968 – 2024. Nim jednak do tego doszło, zaprezentowaliśmy najlepszych sportowców w poszczególnych miastach i powiatach naszego regionu. Najlepszą 10 wybierali czytelnicy, najlepsi sportowcy w poszczególnych miastach i powiatach naszego regionu to wynik mrówczej wręcz pracy naszego redakcyjnego kolegi, legendy i ikony tego przedsięwzięcia, Pana Redaktora Józefa Zagulaka. Otóż wziął pod lupę wszystkie dziesiątki z lat 1968 – 2024 i na tej podstawie, dodając punkty za poszczególne miejsca sportowców z tych dziesiątek (na zasadzie 10 pkt za 1. miejsce, 9 pkt za 2. miejsce, 8 pkt za 3 miejsce, itd.) stworzył listę 50 sportowców na 50-lecie konkursu-plebiscytu. Tutaj w grę wchodziła czysta matematyka, a nie głosy Czytelników czy decyzje kapituły.

Reklama

W Przemyślu i powiecie przemyskim bezkonkurencyjny okazał się Krzysztof Gierczak, który zgromadził aż 187 punktów! W dziesiątkach gościł rekordowe 23 razy.

W Jarosławiu i powiecie jarosławskim bezkonkurencyjnym okazał się Kamil Dziukiewicz. Obecny starosta jarosławski, ale w przeszłości twórca fundamentów pod wielkie sukcesy tenisa stołowego w Jarosławiu. Najpierw zawodnik, który w dziesiątkach najlepszych-najpopularniejszych gościł 6-krotnie, potem prezes, menadżer i trener jarosławskich tenisistów stołowych, którzy występowali pod kilkoma różnymi nazwami: Kolping, Sokołów czy Oxynet. W tej drugiej roli doprowadził zespół do kilku medali Drużynowych Mistrzostw Polski, w tym dwukrotnie tego najcenniejszego, złotego, w sezonach 2017 – 2018 oraz 2019 – 2020.

W Przeworsku i powiecie przeworskim najlepszym sportowcem 50-lecia naszego konkursu-plebiscytu okazał się piłkarz nożny Edward Słysz. Chyba każdy kibic piłki nożnej na Podkarpaciu o nim słyszał. Jest jednym z najlepszych napastników w historii w naszym regionie. Na piłkarskich boiskach na różnych szczeblach rozgrywkowych strzelił setki bramek. Wychowanek Huraganu Gniewczyna, który największe sukcesy odnosił w barwach Kamaksu Kańczuga, występującego swego czasu w III lidze. Pan Edward grał także w Czuwaju Przemyśl, Orle Przeworsk oraz Grodziszczance Grodzisko Dolne. W roli trenera pracował m.in. we wspomnianej Grodziszczance, MKS Kańczuga, Błękitnych Grzęska czy Huraganie Gniewczyna.

W Lubaczowie i powiecie lubaczowskim najlepszym sportowcem, a raczej sportsmenką 50-lecia naszego konkursu-plebiscytu została Alicja Pałczyńska, która w konkursie-plebiscycie występowała pod panieńskim nazwiskiem Brząkała. Czterokrotnie gościła w najlepszej dziesiątce, w 1997 roku zajęła 2. miejsce. Medalistka mistrzostw Polski, Europy i świata w karate tradycyjnym. Licencjonowany instruktor i trener w Lubaczowskim Klubie Karate. Obecnie wchodzi w skład komisji rewizyjnej Podkarpackiego Związku Karate Tradycyjnego. Mieszka w Cieszanowie.

Najlepsi 50-lecia

Jak już wspomnieliśmy, zaproponowaliśmy naszym Czytelnikom również wybór 10 najlepszych sportowców Życia Przemyskiego i Podkarpackiego za okres 1968 – 2024. Nominowaliśmy łącznie 39 sportowców. W głosowaniu Czytelników zwyciężył Ryszard Makara. Podczas tego ceremoniału nie mogło zabraknąć na scenie Justyny Woś-Nyczek oraz Mieczysława Nyczka – dziennikarskich legend z nadsańskiego miasta. Najlepsza 10 sportowców 50-lecia naszego konkursu-plebiscytu obok.

Na koniec spotkania zaprosiliśmy wszystkich zgromadzonych na mały poczęstunek i ogromny, przepyszny tort, przygotowany specjalnie dla nas przez kultową w Przemyślu Cukiernię „Szanter” Anny i Krzysztofa Szanterów. Dziękujemy!

 

10 najlepszych sportowców Życia Przemyskiego i Podkarpackiego za okres 1968 – 2024:

  • 1. RYSZARD MAKARA (karate kyokushin; legenda przemyskiego karate kyokushin; założyciel Przemyskiego Klubu Karate Kyokushin przez który przez lata przewinęło się i ćwiczyło setki, a kto wie czy nie tysiące osób; trener zawodniczek i zawodników, którzy sięgali po najwyższe laury w różnych kategoriach wiekowych na tatami w Polsce, Europie i na świecie).
  • 2. JERZY BARACZ (podnoszenie ciężarów; jeden z liderów niezwykłej armii przemyskich ciężarowców stworzonej przez Bolesława Ekierta, do której zaliczyć należy m.in.: Stanisława Karpiuka, Janusza Wojtasa, Jerzego Bąka czy Krzysztofa Piliszkę, zawodnik Polonii, Polbutu Przemyśl, Orkana Zapałów, Czarnych Oleszyce; jeden z czołowych zawodników w Polsce w wadze lekkiej; triumfator wielu zawodów przede wszystkim w kategoriach młodzieżowych).
  • 3. KAMIL DZIUKIEWICZ (tenis stołowy; najpierw zawodnik, który w dziesiątkach najlepszych-najpopularniejszych gościł 6-krotnie, potem prezes, menadżer i trener jarosławskich tenisistów stołowych, którzy występowali pod kilkoma różnymi nazwami: Kolping, Sokołów czy Oxynet. W tej drugiej roli doprowadził zespół do kilku medali Drużynowych Mistrzostw Polski, w tym dwukrotnie tego najcenniejszego, złotego, w sezonach 2017 – 2018 oraz 2019 – 2020).
  • 4. MACIEJ KUBISZTAL (piłka ręczna; legenda i ikona przemyskiej piłki ręcznej, zawodnik Czuwaju, do którego trafił w 2011 roku, i obecnie SRS-u Przemyśl, występuje na pozycji kołowego i mimo upływu lat cały czas znajduje się w doskonałej dyspozycji; były młodzieżowy reprezentant Polski, pochodzi z niezwykle usportowionej rodziny, bo trzej jego bracia – Michał, Mariusz i Dariusz także grali lub grają w piłkę ręczną, tarnowianin z urodzenia, przemyślanin z wyboru)
  • 5. KAZIMIERZ WIŚNIOWSKI (piłka ręczna; legenda piłki ręcznej w Przemyślu, zawodnik Czuwaju Przemyśl, z którym przeżywał piękne i smutne chwile, mózg zespołu, walczak z urodzenia i charakteru, jeden z głównych architektów pierwszego, historycznego awansu piłkarzy ręcznych Czuwaju do ekstraklasy pod wodzą trenera Bogusława Ozgi).
  • 6. MICHAŁ RABSKI (lekkoatletyka; zawodnik Czuwaju Przemyśl; specjalista w biegach długich i długodystansowych; w 1982 r., po tragicznej śmierci Bronisława Malinowskiego, mistrza olimpijskiego z Moskwy w biegu na 3 km z przeszkodami, pan Michał pokonał trasę Przemyśl – Grudziądz, by uczestniczyć w pierwszym memoriale na cześć tego sportowca; rok później, z okazji 300. rocznicy odsieczy wiedeńskiej króla Jana III Sobieskiego, pobiegł jeszcze dalej. Po pokonaniu trasy o długości 720 km wbiegł na stadion w Wiedniu, gdzie powitały go tłumy widzów i osobiście prezydent Austrii).
  • 7. MAŁGORZATA ZUBIK-BORYSŁAWSKA (tenis stołowy; legenda tenisa stołowego w Przemyślu, występująca w barwach Nurtu Przemyśl, najlepsza w historii pingpongistka w mieście nad Sanem; zwyciężczyni wielu prestiżowych turniejów, znakomicie spisująca się w rozgrywkach ligowych z dziesiątkami zwycięstw na koncie).
  • 8. KAZIMIERZ KUROPATWA (kolarstwo górskie, lekkoatletyka; uprawiał w swojej przebogatej sportowej karierze wiele dyscyplin, zaczynając od akrobatyki. Potem były ciężary, kulturystyka, kolarstwo górskie i przełajowe, lekkoatletyka. W naszym konkursie-plebiscycie po raz pierwszy został laureatem, kiedy wielu z siedzących na sali jeszcze nie było na świecie. W 1968 roku zajął 3. miejsce. Ma 82 lata, a wciąż jest bardzo aktywny. W 2024 r. został np. wicemistrzem Polski w kategorii masters powyżej 80 lat w biegu górskim w stylu anglosaskim; o innych trofeach nie wspominając, jest prawdziwym sportowym herosem w tym gronie).
  • 9. KRZYSZTOF GIERCZAK (kolarstwo górskie i przełajowe; kolekcjoner złota; wielokrotny mistrz Polski w kolarstwie górskim i przełajowym, także z 2024 roku, aktualny mistrz Polski w kategorii masters, tytuł wywalczył podczas 88. Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym, które odbyły się na terenie Centralnego Ośrodka Sportu w Cetniewie w styczniu br.).
  • 10. KRZYSZTOF MILA (koszykówka; jedna z ikon najwspanialszych lat przemyskiego basketu; fundament awansu do ekstraklasy, a potem srebrnego i brązowego medalu mistrzostw Polski w barwach Polonii Przemyśl; reprezentant Polski).

 

50. edycja Konkursu-Plebiscytu Czytelników Życia Podkarpackiego na 10 Najlepszych-Najpopularniejszych Sportowców 2024 roku:

Seniorzy

  • 1. TOMASZ DYTYNIAK (karate kyokushin; Przemyski Klub Karate Kyokushin)
  • 2. ROMAN KOLTOK (futsal; Texom Eurobus Przemyśl)
  • 3. HANNA SZCZOTKA (piłka ręczna; JKS San Jarosław)
  • 4. KACPER KIELAR (piłka ręczna; SRS NIKO Przemyśl)
  • 5. GRZEGORZ KĘDZIERSKI (karate kyokushin; IFK „Saiha” Karate Kyokushinkai Przemyśl)
  • 6. KRZYSZTOF ŚCIUBAK (kung fu; Chan Family Choy Lee Fut Kung Fu filia Przemyśl)
  • 7. BARBARA MOSKAL (parastrzelectwo sportowe; Przemyski Klub Sportu i Rekreacji Niewidomych i Słabowidzących „Podkarpacie”)
  • 8. TOMASZ MAJBA (piłka nożna; Orzeł Przeworsk)
  • 9. KAROL KAMIŃSKI (kickboxing; Klub Sportów Walki Gladiator Jarosław)
  • 10. TOMASZ JASTRZĄBEK (strzelectwo długodystansowe; Przemyśl)

Juniorzy

  • 1. SAMIR AZIZOW (karate kyokushin; Przemyski Klub Karate Kyokushin)
  • 2. BARBARA RADOCHOŃSKA (gimnastyka powietrzna; Szkoła Akrobatyki Powietrznej Ilmatar Przemyśl)
  • 3. AMELIA JABŁOŃSKA (ju jutsu; Klub „Chikara Dojo” Roźwienica)
  • 4. SZYMON KAZIMIR (badminton; KS Badminton Przemyśl)
  • 5. KAMILA SKIBA (ju jutsu; Szkoła Sztuk Walki Cobra Jarosław)

Oldboje

  • 1. KRZYSZTOF GIERCZAK (kolarstwo górskie i przełajowe; Przemyśl)
  • 2. KAZIMIERZ KUROPATWA (lekkoatletyka; Przemyśl)
  • 3. WŁADYSŁAW ANDRUSZEWSKI (piłka nożna; Polonia Przemyśl; reprezentacja Polski weteranów w halowej odmianie piłki nożnej)

Trenerzy

  • 1. RYSZARD MAKARA; JERZY MAKARA (karate kyokushin; Przemyski Klub Karate Kyokushin)
  • 2. MACIEJ KRZYŻANOWSKI (kickboxing, MMA; Klub Sportów Walki Gladiator Jarosław)
  • 3. OLENA HAWRAN (akrobatyka powietrzna; Ilmatar Przemyśl)
  • 4. ZDZISŁAW BODNAR (tenis stołowy; Nurt Przemyśl)
  • 5. HENRYK ŁASKARZEWSKI (piłka nożna; UKS ORLIK Przemyśl)
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 20/02/2025 16:20
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama