Od wielu miesięcy trwa „wojna”. Werbalna na całe szczęście i oby taka pozostała. „Wojna” zwolenników i przeciwników szczepień przeciw COVID-19. Zarówno jednym, jak i drugim całe naręcze argumentów dają ci, którzy prawo w tym względzie stanowić mają. Od samego początku ataku niewidzialnego, śmiercionośnego wirusa, przywleczonego z Azji, nie było (i dalej nie ma) sensownego planu działania, strategii czy koncepcji walki z nim.
Raz tak, raz siak. Jak się w danym momencie komuś przywidzi, przyśni czy będzie zgodne z panującymi w danej chwili nastrojami czy politycznymi uwarunkowaniami. Cóż... Nie tylko w Polsce tak się dzieje.
Owa „wojna” czasami jest nawet urocza. Taka z gatunku dysput przedszkolaków w piaskownicy. Wydawałoby się ludzie wykształceni, inteligentni, oczytani naraz głoszą tak apokaliptyczne wizje, tak kosmiczne teorie, że można je potraktować z wielkim przymrużeniem oka. I absolutnie nie jest to żadne pouczanie kogokolwiek czy wytykanie błędów, a efekt zwykłej obserwacji.
Są i tacy, którzy do szczepień nachalnie nakłaniają. Też źle. Bo dopóki nie będzie jasnych i klarownych przepisów czy egzekwowanych obowiązków, „ludzie niech sobie mówią, co chcą”. W końcu panuje demokracja i wolność słowa. Te dyskusje i tak z założenia były, są i będą jałowe.
Uroczo przestaje być, kiedy zaczyna się obrażanie. Wówczas granica zostaje przekroczona. A, niestety, takich przypadków jest coraz więcej.
Nie mam najmniejszych problemów z przyznaniem, że się zaszczepiłem. To żaden wstyd ani ujma, choć właśnie obrażający starają się takie osoby marginalizować. Powiem więcej: jak będę chciał, zaszczepię się 56. lub 78. dawką przypominającą. To tylko i wyłącznie moja sprawa i nikomu nic do tego.
I nie życzę sobie, aby ktoś mianował mnie „tępakiem”. A takie stwierdzenia padają z ust osób z tzw. świecznika. Centralnego i lokalnego. Jak choćby z ust jednego z przemyskich radnych. Nigdy nikogo do szczepień namawiać nie zamierzałem i nie zamierzam, ale nie życzę sobie, aby ktoś mnie w tym względzie pouczał. I będę pewnie wyrazicielem tysięcy osób myślących podobnie.
A jeśli komuś się nie podoba, może najwyższy czas znaleźć sobie ciche miejsce w leśnych ostępach, założyć jakiś erem i tam wylewać swoje żale i frustracje, w otoczeniu mchu lub paproci.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Panie Redaktorze.Jak zawsze w punkt.A temu radnemu już dziękujemy - kończ waść wstydu oszczędź.rycerz - ale czego ?- głupoty?
Cała Polska śpiewa z nami wyp.....ać z szczepionkami !!!
Jak informuje PAP były prezydent Lech Wałęsa poinformował że jest zakażony koronawirusem. Odczuwam odrywanie ciała od kości. Lech Wałęsa podkreślił w krótkim wpisie na Facebooku że przyjął trzy dawki szczepionki przeciw covid - 19, a mimo to jest zakażony koronwirusemJakie objawy ma prezydent? Wałęsa napisał, że boli go głowa i nie może rozgrzać ciała. Odczuwam odrywanie ciała od kości. Nie mogę nic poradzić, nie czuję własnego ciała - dodał.Ostatnimi czas taka sytuacja występuje bardzo często, Niedawno prezydent Chorzowa również zakaził się mimo trzykrotnego ''zaszczepienia''.WAŁĘSA POTRÓJNIE ZASZCZEPIONY ZAKAŻONY KORONAWIRUSEM - WOLNEMEDIA.NET
I jeszcze taka ciekawostka, nowinka etc.CYRK! ZASZCZEPIONY TRZEMA DAWKAMI PREZYDENT CZECH MA POZYTYWNY WYNIK TESTU I SIEDZI W PLASTIKOWEJ KLATCE - KURIEROSTROWSKI.PLCzyż to nie zabawne ?!? Macie swoje przebadane, niezawodne i skuteczne tzw. szczepionki !!!
Panie Redaktorze.Jak zawsze w punkt.A temu radnemu już dziękujemy - kończ waść wstydu oszczędź.rycerz - ale czego ?- głupoty?
Cała Polska śpiewa z nami wyp.....ać z szczepionkami !!!
Jak informuje PAP były prezydent Lech Wałęsa poinformował że jest zakażony koronawirusem. Odczuwam odrywanie ciała od kości. Lech Wałęsa podkreślił w krótkim wpisie na Facebooku że przyjął trzy dawki szczepionki przeciw covid - 19, a mimo to jest zakażony koronwirusemJakie objawy ma prezydent? Wałęsa napisał, że boli go głowa i nie może rozgrzać ciała. Odczuwam odrywanie ciała od kości. Nie mogę nic poradzić, nie czuję własnego ciała - dodał.Ostatnimi czas taka sytuacja występuje bardzo często, Niedawno prezydent Chorzowa również zakaził się mimo trzykrotnego ''zaszczepienia''.WAŁĘSA POTRÓJNIE ZASZCZEPIONY ZAKAŻONY KORONAWIRUSEM - WOLNEMEDIA.NET