Reklama

Półkolonie w MDK dobiegły końca. Osiedlowe zajęcia trwają. Trenerzy szukają sposobów na nudę [ZDJĘCIA]

W ciągu 2 pierwszych tygodni letniej przerwy w nauce ponad 90 dzieci z Przemyśla uczestniczyło w półkolonii organizowanej przez Młodzieżowy Dom Kultury. Ci, którzy nie skorzystali z tej formy wypoczynku, a pozostają w mieście, mogą wybrać zajęcia organizowane w ramach programu „Wakacje z trenerem środowiskowym”.

Zarówno pierwszy, jak i drugi turnus półkolonii w MDK (27 czerwca – 8 lipca) obfitował w atrakcje. Nie brakowało zajęć plastycznych, muzycznych, sportowych, spotkań z ciekawymi ludźmi, a także wycieczek i zabaw na wolnym powietrzu. Uczestnicy letnich zajęć w mieście odwiedzili m.in.: Dwór Wapowce, jarosławski basen, przemyską bibliotekę, wodny plac zabaw oraz MPEC. Był czas na zabawę, relaks i integrację.


fot.MDK Przemyśl
Wycieczki były stałym punktem w grafiku półkolonii.

Ci, którzy nie skorzystali z oferty, a nie wyjeżdżają z miasta, mogą uczestniczyć w zajęciach sportowo-rekreacyjnych dla różnych grup wiekowych odbywających się na przemyskich orlikach: przy ZSU-HiG (ciekawa oferta zajęć sportowych – piłka nożna, tenis, futbol amerykański, siatkówka), CKUiZ nr 1 (zajęcia rekreacyjno-sportowe) czy SP nr 4 (piłka nożna). Szczegółowy wykaz zajęć i zakres godzin dostępne są na stronie urzędu miasta w zakładce „Wakacje 2016”. Zajęcia organizowane w ramach programu „Wakacje z trenerem środowiskowym” potrwają do 26 sierpnia br. Za ich realizację odpowiadają wyznaczeni trenerzy środowiskowi. Wspomniana forma rekreacji dla najmłodszych organizowana jest na osiedlach: Za Wiarem, Kazanów, na boisku osiedlowym przy Rosłońskiego, boisku przy SP 16 (Kmiecie) i SP 15, boisku „Czuwaj”, na osiedlu Salezjańskim, Lipowicy oraz orliku przy Dworskiego, a także na miejskiej pływalni. Na ostatnim obiekcie przewidziane są 3 turnusy (koszt 40 zł). Szczegółowa oferta dostępna jest na stronie internetowej POSiR w Przemyślu.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    mama Emilki - niezalogowany 2016-07-14 11:55:16

    dziękujemy serdecznie za wspaniałą opiekę, ciekawe zajęcia oraz czekamy na kolejne edycje...fajnie, że w naszym mieście są osoby pełne pasji i ochoty do robienia czegoś tak fajnego dla dzieciaków..dziekuje serdecznie

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama