6 i 7 kwietnia br. piłkarze IV ligi podkarpackiej rozgrywają 22. kolejkę mistrzowskich meczów.
Już bez Krzysztofa Łętochy (przeniósł się do III-ligowych Czarnych Połaniec), który wiosną z Polonią niewiele osiągnął, „Przemyska Barcelonka” pokonała w Ropczycach bardzo dobrze spisujący się w tej rundzie zespół Błękitnych. Kubeł zimnej wody na głowy piłkarzy Piasta Tuczempy wywali zawodnicy outsidera tabeli Sokoła Nisko. Mecz za „sześć punktów” w Gorzycach wygrał przeworski Orzeł, wyraźnie oddalając się od strefy spadkowej. Przeworszczanie wygrali 2:3 (0:2). Dwie bramki strzelił Piotr Boratyn, jedną – Maciej Lech.
Ze słabym Przełomem Besko bardzo męczył się JKS 1909 Jarosław, a o wygranej 2:1 (1:0) zdecydowała niezła forma strzelecka Sebastiana Pawlaka. Kolejnej porażki na wiosnę doznał KS Wiązownica. Tym razem nie sprostał w Rzeszowie dźwigającej się z otchłani Koronie. Szkoda, bo po 13 minutach mogli prowadzić już dwiema bramkami (rzutu karnego nie wykorzystał Bartłomiej Raba). Ostatecznie przegrał 3:1 (1:1). Autorem jedynego gola był Arkadiusz Gil. Tuż po spotkaniu rezygnację z funkcji trenera złożył Walerij Sokołenko, ale prezes klubu Ernest Kasia nawet nie chciał o tym słyszeć. Ostatecznie doświadczony ukraiński defensor pozostał na stanowisku.
Sokół Nisko – Piast Tuczempy 4:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Juda 61. min, 2:0 Miśko 73. min, 3:0 Tyczyński 85. min, 4:0 Tyczyński 87. min, 4:1 Czernysz 90.+2 min (karny).
Sokół: Drzymała – Miazga, Maciorowski, Sławeckyj, Wojtak (75. Sudoł) – Duda (85. Szpyra), Drelich, Miśko (88. Zaskalski), Stępień (61. Szewc) – Juda, Tyczyński.
Piast: Strawa – Benc (65. Łukasiewicz), Jaroch, Demski, Misiąg (46. Czub) – Wiącek (60. Kloc), Bawoł (46. Sroka), Pasaj, Aab – Noga – Czernysz.
Sędziował: Jakub Kozner (Krosno). Żółte kartki: Stępień oraz Czernysz. Widzów: 100.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze