Reklama

Pościg i zatrzymanie dziesięcioosobowej grupy nielegalnych imigrantów

W Brzegach Górnych (pow. bieszczadzki) podczas kontroli drogowej doszło do pościgu.

Gdy strażnicy graniczni próbowali zatrzymać toyotę na śląskich tablicach rejestracyjnych, kierowca przyspieszył i odjechał. Po 10-kilometrowym pościgu auto zatrzymano.

– Oprócz kierowcy, 25-letniego obywatela Polski, w busie jechało jeszcze 10 obywateli Afganistanu w wieku od 16 do 50 lat. Większość z nich najpierw trafiła do Moskwy, skąd przedostali się na Ukrainę, następnie pod osłoną nocy nielegalnie przeszli górski odcinek polsko-ukraińskiej granicy, a kilka godzin później zostali odebrani przez kierowcę. Wszyscy chcieli przedostać się do krajów Europy Zachodniej, a cała podróż trwała ponad 40 dni.  Za zorganizowanie przerzutu Afgańczycy płacili od 6 do 10 tys. euro od osoby – informuje serwis BiOSG.

Cudzoziemców ukarano 6 miesiącami pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata i przekazano stronie ukraińskiej. Kierowca trafił na 2 miesiące do aresztu, grozi mu do 8 lat więzienia.


san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama