– O wiarygodności oskarżeń pana posła świadczy rzetelność w podaniu wysokości mojego wynagrodzenia. Szokowanie ludzi ogromną kwotą, bez podania okresu blisko pięciu lat mojego zatrudnienia, jest ordynarną manipulacją – powiedział były dyrektor Wojewódzkiego Szpitala im. św. o. Pio w Przemyślu Piotr Ciompa, ustosunkowując się do zarzutów posła Marka Rząsy, który uznał, że „(…) za nic miał on miażdżące, wskazujące na niegospodarność i nierzetelność, wyniki kontroli Najwyższej Izby Kontroli czy Regionalnej Izby Obrachunkowej”, a na koniec bez żadnego finalnego audytu czy próby rozliczenia złożył rezygnację i dostał na to zgodę..
Były szef przemyskiego szpitala na Monte Cassino wydał specjalne stanowisko w tej sprawie. – Moje wynagrodzenie w skali miesiąca było na poziomie dyrektorów dwóch innych największych szpitali marszałkowskich. Stosując „technikę” pana posła, mógłbym napisać, że w okresie pełnienia mandatu poselskiego „przytulił” dwa miliony złotych. Podobne techniki manipulacji z racji braku merytorycznych argumentów pan poseł stosuje w wielu innych sprawach – ripostuje P. Ciompa[paywall].
Poseł Koalicji Obywatelskiej M. Rząsa zapowiedział, że dopóki będzie mu to dane, z uporem będzie drążył temat. Skierował zawiadomienie do prokuratury, wkrótce zażąda od organu nadzoru przedstawienia audytu wyników zarządzania szpitalem przez ostatnie lata. – Każda złotówka wydana w ciągu ostatnich lat będzie rozliczona co do grosza. A PiS-owski nominat odpowie za swoje rządy i odda każdą złotówkę, którą niegospodarnie i nierzetelnie wydał. I to ze swojego portfela. Przypilnuję tego! – podsumował.
„Rzetelność oceny zmian w ostatnich 5 latach nakazywałaby ocenę punktu wyjścia, a więc czy w porównaniu do innych podobnych miast szpitalnictwo przemyskie rozwinęło się efektywniej, czy nie. Otóż zakres świadczeń medycznych zwiększył się o wielkość odpowiadającą małemu szpitalowi skali placówki w Ustrzykach lub Łańcucie. Przemyśl otrzymał więc trzeci szpital, tyle że wszystkie skoncentrowane z powodów ekonomicznych w jednej lokalizacji” – napisał P. Ciompa.
Ustosunkował się także do zarzutu M. Rząsy, że zlikwidował dobrze prosperujący Szpital Miejski przy ul. Słowackiego.
„(…) Likwidacja lokalizacji dawnego Szpitala Miejskiego była spowodowana koniecznością inwestycji rzędu 25 mln złotych, które poszłyby w mury, a nie na leczenie pacjentów, podczas gdy lokalizacja przy ulicy Monte Cassino posiadała niewykorzystane pomieszczenia szpitalne. Nadto szpital miejski nie dysponował nowoczesną aparaturą, podczas gdy nowoczesna aparatura w szpitalu wojewódzkim nie była w pełni wykorzystana. Z tego powodu szpital miejski w niewielkim stopniu leczył przypadki zagrożenia życia. Oba szpitale posiadały 7 dublujących się oddziałów o obłożeniu 38 – 60 procent. Przy pustych łóżkach dyżurowali lekarze i pielęgniarki, których brakowało na innych odcinkach lub w szpitalu przy ul. Monte Cassino. W Przemyślu funkcjonowały po dwa, a w przypadku laboratoriów i pracowni rtg, po uwzględnieniu przyłączonej placówki na ul. Sportowej, trzy zakłady – wszystkie nie w pełni wykorzystane. Finansowanie tych przerostów w zasobach odbywało się kosztem środków przeznaczanych bezpośrednio na leczenie pacjentów. Z tych powodów połączenie placówek pozytywnie ocenił NIK (…)” – wyjaśnił.
P. Ciompa skomentował również stwierdzenia posła KO, dotyczące „miażdżących” wyników kontroli Najwyższej Izby Kontroli czy Regionalnej Izby Obrachunkowej. Uważa, że zarzuty NIK, co do nieefektywności niektórych decyzji, są bezpodstawne.
„(…) W tym miejscu niech wystarczy zaznaczenie, iż kontrola NIK, zlecona przez posła M. Rząsę, zakończyła się na 3 miesiące przed połączeniem, w związku z czym miarodajność ocen decyzji, których efektywność należy mierzyć w okresie 1 – 3 lat, jest nikła. Izba zgłosiła sprawę do prokuratury dwa lata po ustaleniu „faktów” i 11 miesięcy po zakończeniu procedur pokontrolnych, mimo że miała obowiązek uczynić to niezwłocznie. „Dziwnym” trafem NIK, kierowany przez polityka opozycji i kolegę pana posła M. Rząsy z ław poselskich Platformy Obywatelskiej, przetrzymał temat do kampanii wyborczej. Odnośnie zarzutów RIO, zostałem w I instancji uniewinniony od zarzutu naruszenia dyscypliny finansów publicznych, a oskarżyciel nie składał apelacji, czym pośrednio sam dał świadectwo wiarygodności swoich zarzutów. Nadmienię, że kontroler RIO był wcześniej wymieniany przez pana posła Marka Rząsę na Facebooku jako „przyjaciel” występujący w jego drużynie piłki nożnej (…)” – napisał.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Dzisiaj od zarządcy takiej instytucji jak szpital i to duzy szpital wymaga sie określonej wiedzy oraz kompetencji.Tym bardziej gdzie szpital potrzebuje na swoje funkcjonowanie powiedzmy 10 zł dostaje 5 zł w tym 3 ma zwrócić w formie różnego rodzaju podatków i obciążeń na rzecz państwa i samorządu to przy takich "olbrzymich " pieniądzach trzeba umieć gospodarzyć.Jest niemozliwością by szpitala nie zadłużyć a jedynie co można to zadłużyć jak najmniej.O dziwo Panu Ciompie sie to udawało .Udało mu sie też z "umieralni" jak popularnie nazywano szpital zamienic na szpital w miarę dobrze prosperujacy oczywiście wyrzucając na zbity pysk zbyteczny balast który "królował" ze swoja niekompetencją i wiedzą z początku XX wieku.A Pan Panie Pośle nie dysponuje Pan ani żadną wiedzą,żadnym przygotowaniem fachowym i jest Pan Posłem.To jedno ze stanowisk co do którego nie ma żadnych wymagań i to dosłownie co pokazuje ostatnio praktyka.Ale jest Pan osobą /jedna z 460/ która decyduje między innymi o przymusowym zadłużeniu szpitali i to w całej Polsce.Czy jest Pan w stanie wskazać szpital w Polsce tej wielkości,który nie jest zadłużony.Niestety ale takiego szpitala nie ma.I to Pan i Pana koledzy Posłowie są winni za istniejący stan rzeczy.Co Pan zrobił w tym kierunku .Nic.A co Pan zrobił np dla naszego miasta czy też regionu.Odpowiedź też jest ta sama czyli nic.No może to,że czepia się Pan ludzi którzy pracują i dają ze siebie wszystko by firma się kręciła.Owszem jak się pracuje to i są czasami potknięcia.Tylko tacy jak Pan Panie Pośle nie popełnia żadnych błędów.Nie popełnia Pan błędów ponieważ nic Pan nie robi.I od dziwo nikt Pana nie sprawdza,nie kontroluje co Pan zrobił.Natomiast można skontrolować można ile Pan wziął za tę zaszczytnie pełnioną funkcję.Jest tego dużo naprawdę dużo.I nie dziw się Pan,ze dobrze sie wynagradza fachowców,którzy pracują dla dobra kraju.Pan takim nie jest .A może jest.Tylko będzie duży problem by to udowodnić.
Pan poseł przeczyta kilka prawdziwych słów i dobrze. W zasadzie te słowa należy skierować do całej " elity" politycznej i to od 1989 r . Rządy ostatniego 30 lecia to jedno wielkie pasmo nieszczęścia, doprowadzili nasz kraj do degrengolady pod każdym względem, kraj został unicestwiony. Przykładem jednym z wielu niech będą reformy Buzka, co z nich zostało, chyba tylko ten nieszczęsny podział administracyjny, o reformie emerytalnej wypowiedział się ostatnio prof. Belka:"- PPK to dobry pomysł. Wygląda to dużo lepiej niż np. OFE. Przede wszystkim opłaty za inwestowanie są niskie. Problemem OFE były m.in. bardzo wysokie koszty zarządzania. To była grabież przyszłych emerytów z części ich oszczędności - ocenia" szkoda że tak późno dokonał tej oceny. / cały artykuł :https://www.money.pl/emerytury/marek-belka-dla-moneypl-o-braku-zaufania-do-panstwa-nawet-dobre-pomysly-nie-sa-akceptowane-6450552170612865a.html /
Coś dla Pana Panie pośle.Jest Pan jednym z tych co odpowiadają za istniejący stan rzeczy.To Pan decyduje wraz ze swoimi kolegami o jakości usług medycznych.Może to też Pan zrzuci na Pana Ciompę.https://wiadomosci.onet.pl/kraj/raport-ke-dotyczacy-stanu-polskiej-sluzby-zdrowia/lqdr3z9
To może mały sondaż wśród mieszkańców na temat szpitala? Umieralnia czy oaza naprawy zdrowia. Skoro Ciompa ze swoimi doradcami był taki fenomenalny, dlaczego nie został? PiS go wysłało do naprawy tzn. psucia kolejnego obszaru państwa?
Pan Rząsa bardzo się troszczył o szpital na słowackiego, tak się troszczył że szpital zamknęli ....
a ile przytulili doradcy - 2,5 miliona 4 miliony . Ile przytuliły różne firmy doradcze informatyczne ? Przez czyja firmę był kupowany sprzęt do szpitala ? Tutaj jest roboty dla CBA na kilka lat Zobaczcie jak wulgarnie wypowiada się doradca pseudonim Tadeusz o 30 lekarzach którzy odeszli leczyć w Rzeszowie Warszawie , Łańcucie Jarosławiu Jakie to dno z tego Tadeusz gdy nazywa specjalistów "zbytecznym balastem "
Znaczna część lekarzy z likwidowanego szpitala przy Słowackiego nawet nie myślała by podjąć prace na Monte Casino ponieważ w tamtym okresie dla nich to było się cofnięcie w rozwoju i nie tylko zawodowymW większości wybrali dobrze rozwijający się szpital w Jarosławiu gdzie zaproponowano im uczciwe i dobre warunki pracy.A z tą Warszawa a nawet Rzeszowem to już lekka przesada.Owszem pracują tam lekarze wywodzący się z Przemyśla ale nie z szpitala Monte Casino.Natomiast obecnie szpital na Monte Casino zaliczany jest do szpitali gdzie lekarze chcą pracować i chętnie się garną do Przemyśla szczególnie młodzi specjaliści .Lekarze nie uciekają a wręcz przeciwnie co nie można powiedzieć o innych szpitalach w naszym regionie.
A co jest jedną z głównych przyczyn takiego stanu rzeczy ?!?NIE DAJ ZAROBIĆ LEKARZOM - WOLNA-POLSKA.PLYOUTUBE.COM - DEBATA: ZWIERZĘTA NALEŻY WYKLUCZYĆ Z MENUYOUTUBE.COM - NIE KOP SOBIE GROBU WIDELCEMZOSTANWEGE.PL
do szpitala w Przemyślu chętnie garną się lekarze z Hrubieszowa Biłgoraja Zamościa i Lublina bo gdzie jeszcze w tym kraju można za 4 dni w miesiącu przytulić 30 tysięcy , albo za 12 dni w miesiącu 80 tysięcy ? Po odpaleniu doli dla Pana Darka jeszcze sporo zostaje Ten tadeusz to były dyrektor , nie słuchajcie jego
Oczywiście,ze nasz lokalny szpital dorównuje szpitalom klinicznym o którym marzą najlepsi specjaliści w naszym kraju nie tylko w Krakowie,Wrocławiu czy tez Gdańsku.To ich niespełnione sny.A swoją drogą czym się różni lekarz pochodzący z Lublina,Zamościa .Że jest młody,ambitny naszpikowany wiedzą którą chce urzeczywistnić w praktyce.A płace w zamkniętej służbie zdrowia mają być nie wysokie ale bardzo wysokie.To tutaj walczy się o życie ludzkie każdego z nas jak zajdzie potrzeba.Za odpowiedzialna pracę powinna byc godna zapłata dla całego personelu medycznego.
cała sztuka polegała na tym żeby wyrzucić miejscowych pracujących za kilka tysięcy i zatrudnić III ligę lekarską za kilkadziesiąt tysięcy, pod warunkiem dzielenia się z Panem Darkiem Teraz przemyscy lekarze zwani przez Pana D balastem jeżdżą po kraju a do Przemyśla przyjeżdżają amatorzy nieprawdopodobnej kasy za 1-3 dni pracy w tygodniu
Tadziu idz Ty sie ku ....Leczyc.Ale w Żurawicy....
To nadal jest UMIERALNIA a oddział wewnętrzny to zmknęłabym od razu!!!
Otóż Panu powiem, Tadeuszu to co Pan pisze to g...o prawda. Skąd Pan czerpie tą wiedzę?
Tak, wtedy Przemyśl był miastem wojewódzkim...
Jedyne co nam naprawdę dobrze wychodzi to wypominanie sobie wzajemnie tego co juz można nazwac historią.Ile lamentu jak to krzywdę wyrządzono.Ani słowa natomiast ,ze tak sobie wzajemnie to krzywdę robiliśmy przy pomocy byłych radnych,byłych prezydentów i innych wielce zasłużonych w niszczeniu służby zdrowia w naszym mieście.Trzeba przyznac,ze przy wydatnej pomocy notabli z regionu to sie udało.Natomiast ani słowa o przyszłości szpitala jego rozwoju,perspektywach i rokowaniach na przyszłośc.Ci co moga w tym pomóc/ukłon w stronę Pana Posła/ tez zajęty a nawet zaangażowany całym ciałem i duchem przeszłością bez jakiegokolwiek zainteresowania przyszłościa a tylko przeszłość i byle dokopac.Inni notable z naszego regionu skupiaja sie jedynie na funkcjonowaniu przybytków uciech w naszym regionie badź przekrętach ponad podziałami co ostatnio media opisują.A poza tym wszyscy zdrowiA przyszłość szpitala tak prawdę mówiąc obecnych włodarzy to nie interesują poniewaz to tylko kłopot.
Żaden się ani nie zająknie o tym że pracownik który zarabia 3 tys,netto potrzebuje 56 lat aby "przytulić" 2mln zł.Chory,dziki kraj.
Za takie pieniądze to się człowiek męczy a nie żyje.To jest zapłata za lenistwo w młodości kiedy to sie uczyć nie chciało.
dwa przekrety a jeden na drugiego gada. szpital przy Monte Casino to patologia prezez duze P. ktos napomnial oddzial wewnetrzny a pulmonologie takze gdzie czekaja na pieniazki bo bez tego leczenie niewidoczne. taka jest prawda. brak szpitala wojskowegho na kazdym kroku jest odczuwalne. Tak naprawde oboje nic nie robia a kase konkretna trzepia. jezeli mialbym porownac stary szpital na slowacvkiego a monte to nie ma porownania w szpitalu wojskowym leczyli a nie udawali. a tam oddzial wewnetrzny to bylo konkretne leczenie nie granie glupa i czekanie na many many...
Radzę uważać co się pisze, właśnie oskarżył Pan kogoś o łapówkarstwo
Czytajcie uważnie te słowa napisane przez tego Tadeusza :"Za takie pieniądze to się człowiek męczy a nie żyje.To jest zapłata za lenistwo w młodości kiedy to sie uczyć nie chciało." To jest osobnik pokroju Bieńkowskiej uważający że tylko idiota pracuje poniżej 6 tys zł. W Przemyślu można znaleźć co najmniej kilkanaście tys. ludzi po studiach pracujących za kwotę niższą od 3 tys. i wszyscy są po studiach. Tego typu ludzie z układu politycznego mają w pogardzie ludzi których skłócają i napuszczają na siebie wzajemnie. Mamy pracować za miskę ryżu i chodzić na wybory po to aby oni przytulali kolejne miliony, obojętnie czy to w ławach sejmowych czy na stołkach dyrektorów i ich doradców. Dopóki skaczecie sobie do gardeł to w porządku gorzej jak zaczniecie dostrzegać mechanizmy tej pogardy dla społeczeństwa którą żywią pod płaszczykiem demokracji.
"Były szef przemyskiego szpitala na Monte Cassino wydał specjalne stanowisko w tej sprawie" = stanowisko nożna zająć a wydać np. opinię lub orzeczenie!
Jak było tak dobrze to dlaczego policja zajmuje się sprawą?
siedzisz se gościu w warszawce i dyrdymały piszesz jak już wygoliłeś ten szpital...
Dzisiaj od zarządcy takiej instytucji jak szpital i to duzy szpital wymaga sie określonej wiedzy oraz kompetencji.Tym bardziej gdzie szpital potrzebuje na swoje funkcjonowanie powiedzmy 10 zł dostaje 5 zł w tym 3 ma zwrócić w formie różnego rodzaju podatków i obciążeń na rzecz państwa i samorządu to przy takich "olbrzymich " pieniądzach trzeba umieć gospodarzyć.Jest niemozliwością by szpitala nie zadłużyć a jedynie co można to zadłużyć jak najmniej.O dziwo Panu Ciompie sie to udawało .Udało mu sie też z "umieralni" jak popularnie nazywano szpital zamienic na szpital w miarę dobrze prosperujacy oczywiście wyrzucając na zbity pysk zbyteczny balast który "królował" ze swoja niekompetencją i wiedzą z początku XX wieku.A Pan Panie Pośle nie dysponuje Pan ani żadną wiedzą,żadnym przygotowaniem fachowym i jest Pan Posłem.To jedno ze stanowisk co do którego nie ma żadnych wymagań i to dosłownie co pokazuje ostatnio praktyka.Ale jest Pan osobą /jedna z 460/ która decyduje między innymi o przymusowym zadłużeniu szpitali i to w całej Polsce.Czy jest Pan w stanie wskazać szpital w Polsce tej wielkości,który nie jest zadłużony.Niestety ale takiego szpitala nie ma.I to Pan i Pana koledzy Posłowie są winni za istniejący stan rzeczy.Co Pan zrobił w tym kierunku .Nic.A co Pan zrobił np dla naszego miasta czy też regionu.Odpowiedź też jest ta sama czyli nic.No może to,że czepia się Pan ludzi którzy pracują i dają ze siebie wszystko by firma się kręciła.Owszem jak się pracuje to i są czasami potknięcia.Tylko tacy jak Pan Panie Pośle nie popełnia żadnych błędów.Nie popełnia Pan błędów ponieważ nic Pan nie robi.I od dziwo nikt Pana nie sprawdza,nie kontroluje co Pan zrobił.Natomiast można skontrolować można ile Pan wziął za tę zaszczytnie pełnioną funkcję.Jest tego dużo naprawdę dużo.I nie dziw się Pan,ze dobrze sie wynagradza fachowców,którzy pracują dla dobra kraju.Pan takim nie jest .A może jest.Tylko będzie duży problem by to udowodnić.
ten uśmiech powala
Pan poseł przeczyta kilka prawdziwych słów i dobrze. W zasadzie te słowa należy skierować do całej " elity" politycznej i to od 1989 r . Rządy ostatniego 30 lecia to jedno wielkie pasmo nieszczęścia, doprowadzili nasz kraj do degrengolady pod każdym względem, kraj został unicestwiony. Przykładem jednym z wielu niech będą reformy Buzka, co z nich zostało, chyba tylko ten nieszczęsny podział administracyjny, o reformie emerytalnej wypowiedział się ostatnio prof. Belka:"- PPK to dobry pomysł. Wygląda to dużo lepiej niż np. OFE. Przede wszystkim opłaty za inwestowanie są niskie. Problemem OFE były m.in. bardzo wysokie koszty zarządzania. To była grabież przyszłych emerytów z części ich oszczędności - ocenia" szkoda że tak późno dokonał tej oceny. / cały artykuł :https://www.money.pl/emerytury/marek-belka-dla-moneypl-o-braku-zaufania-do-panstwa-nawet-dobre-pomysly-nie-sa-akceptowane-6450552170612865a.html /