Reklama

Potężne drzewo runęło na dom w Stubnie

Koniec kwietnia br. był okresem bardzo zmiennej pogody. W czasie kilku ostatnich dni na Podkarpaciu wiał silny wiatr, który w wielu miejscach spowodował problemy. W Stubnie drzewo runęło na drewniany budynek mieszkalny.

Silny wiatr sprawił, że podkarpaccy strażacy mieli wyjątkowo pracowite dni. Zrywał dachy i powalał drzewa. Interwencje były praktycznie w każdej części województwa. Łącznie strażacy wyjeżdżali do zdarzeń ponad 150 razy! Najczęściej wzywani byli w powiatach: leżajskim, niżańskim, tarnobrzeskim, lubaczowskim, dębickim, łańcuckim i stalowowolskim. Jak poinformował rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie Marcin Betleja, najniebezpieczniej było w środkowej i północnej części województwa[paywall]. Najspokojniej w południowej. W prawie 30 przypadkach strażacy musieli pomagać w zabezpieczeniu uszkodzonych konstrukcji czy elementów dachowych, ale na szczęście nikt nie ucierpiał.

– Przy takich warunkach ważne, aby ludzie zachowali ostrożność i rozwagę. Nie parkujmy aut  pod drzewami. Zwracajmy również uwagę na znaki drogowe i reklamy wielkopowierzchniowe. Silny wiatr może bowiem spowodować, że wspomniane elementy uszkodzą nasze pojazdy. Pamiętajmy również, że nie należy otwierać okien w domach i jeśli  to możliwe, warto przez ten czas w nich pozostać  – zaapelował M. Betleja.

Reklama

fot.Tomasz Serafin/KM PSP Przemyśl

Nikt nie ucierpiał

Do kilku interwencji związanych z silnie wiejącym wiatrem wyjeżdżali także przemyscy strażacy. Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w Stubnie. 25 kwietnia br., około g. 12 otrzymali zgłoszenie, że powalone pod wpływem silnego wiatru drzewo zniszczyło dach drewnianego budynku mieszkalnego. Na miejsce jako pierwsza dojechała jednostka OSP Stubno. Za kilka minut dotarł także samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Przemyśla. – W czasie zdarzenia w budynku przebywała jedna osoba. Nie odniosła żadnych obrażeń. Działania trwały ponad dwie godziny i uczestniczyło w nich jedenastu strażaków OSP i PSP – powiedział rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu, młodszy kapitan Marcin Lachnik.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    soia - niezalogowany 2017-04-28 19:13:45

    ''Podziękujcie'' za to panu na Sz i jego siepaczom oraz  tzw. ustawie lex Szyszko, jak również poprzednim rządom, bo gnoju też narobili konkretnego   ZOSTAŃ PRZYJACIELEM DRZEW! - ZIELONEWYDARZENIA.PL

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    serio? - niezalogowany 2017-04-29 12:13:49

    Imponująca galeria 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Jaśku - niezalogowany 2017-04-30 13:24:55

    Na ile ubezpieczony był ten dom drewniany

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama