O tym, że przeworski szpital ma trudną sytuację finansową, informowaliśmy już niejednokrotnie, dlatego takie informacje jak ta, która dotarła do placówki w ostatnim czasie, są jak najbardziej pożądane. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Przeworsku uzyskał potężne dofinansowanie dla oddziału kardiologii.
Pieniądze posłużą do realizacji projektu pn. „Poprawa jakości opieki kardiologicznej i dostępności do usług medycznych” o wartości blisko 2 mln zł. Pochodzą one z Krajowego Planu Odbudowy (KPO) i zostały przez placówkę pozyskane w ramach działania „Rozwój i modernizacja infrastruktury centrów opieki wysokospecjalistycznej i innych podmiotów leczniczych w obszarze kardiologii”. To fundusze przeznaczone dla ośrodków zakwalifikowanych do pierwszego poziomu w Krajowej Sieci Kardiologicznej (OK I), a więc zapewniających podstawową diagnostykę i leczenie kardiologiczne w ramach podpisanych umów z NFZ.
Projekt mający na celu poprawę jakości opieki kardiologicznej w przeworskim szpitalu w większości finansowany będzie z KPO (dotacja wyniosła 1 mln 850 tys. zł). Natomiast powiat przeworski do tego przedsięwzięcia musiał dołożyć 150 tys. zł.
Pieniądze z KPO można było otrzymać na zakup lub modernizację urządzeń lub wyrobów medycznych niezbędnych do sprawowania opieki kardiologicznej w placówce. Szpital w Przeworsku zakupi za nie nowoczesny sprzęt medyczny dla oddziału kardiologicznego, co ma się przyczynić się do poprawy jakości świadczeń i zwiększyć bezpieczeństwo leczenia pacjentów kardiologicznych oraz komfort pracy personelu.
W sumie w konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Zdrowia rozdysponowano niemal 370 mln zł dla szpitali w całej Polsce.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze