Przed Świętem Konstytucji 3 Maja na ścianę kamienicy stojącej przy placu Konstytucji i na początku ulicy 3 Maja powróciła pamiątkowa tablica.
Tablica upamiętniająca ważne dla Polski wydarzenie, jakim było uchwalenie Konstytucji 3 Maja, została ufundowana przez społeczeństwo Przemyśla i zawisła na ścianie kamienicy w setną rocznicę. Podczas wojny zniszczył ją okupant. W 1984 roku tablicę odtworzyli przemyscy rzemieślnicy, ale ze względu na panujący wtedy klimat polityczny umieszczono ją na murze klasztoru ss. Benedyktynek. Dopiero w ostatnich dniach kwietnia powróciła na swoje pierwotne miejsce.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze