Reklama

Powróciła tablica

05/05/2016 07:27

Przed Świętem Konstytucji 3 Maja na ścianę kamienicy stojącej przy placu Konstytucji i na początku ulicy 3 Maja powróciła pamiątkowa tablica.

Tablica upamiętniająca ważne dla Polski wydarzenie, jakim było uchwalenie Konstytucji 3 Maja, została ufundowana przez społeczeństwo Przemyśla i zawisła na ścianie kamienicy w setną rocznicę. Podczas wojny zniszczył ją okupant. W 1984 roku tablicę odtworzyli przemyscy rzemieślnicy, ale ze względu na panujący wtedy klimat polityczny umieszczono ją na murze klasztoru ss. Benedyktynek. Dopiero w ostatnich dniach kwietnia powróciła na swoje pierwotne miejsce.
J.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama