9 czerwca, w trakcie obchodów Dnia Patrona Miasta, planowane jest oficjalne odsłonięcie muralu pędzla Marka Gliwy, jarosławskiego artysty i autora projektu. Malowidło, upamiętniające bł. o. Michała Czartoryskiego, ozdobi kamienicę przy ulicy Jana Pawła II. Obecnie trwa remont elewacji budynku.
Jak informuje Małgorzata Młynarska z Kancelarii Burmistrza Miasta, będzie to pierwsza w mieście realizacja w tej technice i w takiej skali. Mural zastąpi wyblakłe reklamy na kamienicy przy ulicy Jana Pawła II 32, od strony placu Inwalidów Wojennych. – Zostanie na nim[paywall] upamiętniony patron miasta, błogosławiony ojciec Michał Czartoryski OP – wyjaśnia, nie zdradzając jednocześnie szczegółów projektu. – Obecnie, dzięki wsparciu sponsorów, trwają prace remontowe ściany budynku – dodaje. Marek Gliwa pierwszego pociągnięcia pędzlem dokona najprawdopodobniej 25 kwietnia (po zamknięciu bieżącego numeru ŻP). Wiele zależeć będzie od pogody. Zgodnie z harmonogramem mural ma powstać w ciągu miesiąca.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze