18 sierpnia parafianie z Birczy pożegnali swojego wieloletniego proboszcza ks. prałata Stanisława Kota. Uroczystość miała miejsce w parafialnym kościele pw. św. Stanisława Kostki, gdzie zgromadzono się, by podziękować duchowemu przewodnikowi za lata opieki, wsparcia, modlitwy i troski.
Odejście proboszcza było dla parafian momentem pełnym emocji i wzruszeń. Tym bardziej, że z miejscem tym ks. prałat S. Kot związany był przez ostatnich 19 lat. W czerwcu br. poinformował jednak mieszkańców, że stan zdrowia nie pozwala mu na dalsze pełnienie funkcji proboszcza, dlatego zwrócił się do ks. abpa z prośbą o zwolnienie z obowiązków.

Po uroczystej mszy św. będącej pożegnaniem z proboszczem przyszedł czas na wyrażenie słów wdzięczności za lata posługi. Przedstawiciele gminy z burmistrz Anną Szymaszek na czele oraz samej parafii podziękowali odchodzącemu proboszczowi za jego nieoceniony wkład w jej rozwój, za gotowość do niesienia wsparcia w każdej sytuacji i za każdą chwilę realizacji kapłańskiego powołania na birczańskiej ziemi.
„Przez te wszystkie lata stałeś się częścią społeczności birczańskiej (..). Byłeś z nami w chwilach radosnych i trudnych. Wspomagałeś dobrym słowem, radą i modlitwą. Nieustannie dbałeś o dobro naszej parafii. Dzięki Twoim staraniom nasza świątynia piękniała z roku na rok. Niejednokrotnie przez Twe ręce otrzymywaliśmy błogosławieństwo Boże przy realizacji różnego rodzaju inicjatyw. Zawsze mogliśmy liczyć na księdza wsparcie”
– napisali m.in. w liście pożegnalnym, życząc odchodzącemu proboszczowi wielu łask Bożych, opieki patrona św. Stanisława Kostki i wyrażając nadzieję, że zawsze będzie miał miasto i gminę Bircza w swoim sercu.
Nowym proboszczem birczańskiej parafii został ks. Tomasz Ruszel.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze